Mark Zuckerberg bize para dağıtacak (!)

Mark Zuckerberg'in biz kullanıcılara para dağıtacağı iddiası Facebook'u kasıp kavuruyor...

Zuckerberg bize para dağıtacak (!)
Komik duruma düşmek istemeyenler paylaşmasın

Mark Zuckerberg, kızının dünyaya gelmesinin ardından sahibi olduğu Facebook'un hisselerinin yüzde 99'unu (45 milyar dolar) hayır işlerine bağışladığını duyurmuştu. Facebook'ta yayılan yeni bir dedikoduya göre ise sosyal ağın kurucusu, hisselerinin yüzde 10'unu kullanıcılara dağıtmayı planlıyor.

Yaklaşık iki aydır Facebook'ta dolaşan bu söylentinin tabi ki herhangi bir dayanağı yok; yani karşımızda alıştığımız Facebook yalanlarından biri duruyor. Ancak çoğu kullanıcı, bu söylentiye inanıp, metin içinde yazılanları yerine getirmekten geri durmuyor. Sağda görebileceğiniz metinde Zuckerberg'in 4,5 milyon hissesini biz kullanıcılara dağıtacağı yazıyor. Kazanma şansı yakalamak için bu yazıları kendi sayfamıza yapıştırıp, paylaşmamız gerekiyor.

Facebook sayfanıza kopyalayıp yapıştırdığımızda bizi korumaya alacağını söyleyen metinlere daha önce rastlamıştık. Sanırız durum mesajlarını kopyala - yapıştır yaparak hiçbirimizin bir anda milyon dolar sahibi olmayacağını da eklememiz gerekiyor. 

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Alın size para işte ??

M. Zuckerberg Facebook hisselerinin %99 una tekabül eden 45 Milyar USD'yi vakıf yolu ile bağış yapıyor dümenine, Devletin Fiskusundan yani Vergiden para kaçırmanın aracı olarak legal bir yöntem kullandığını Hürriyet'te okumuştuk. Demek kullanıcılara da ağzına bir parmak bal sürme adına kopyala yapıştır diye güya %10 verecek, boş hayalle avutacak. Onuru olan Facebook kullanıcısı bu oyuna gelmez! Yoksa Face hep onundur, size ancak booku kalır!

Kıssadan bir hisse anlatayım anlayana ne mutlu. Kedi fareye demiş ki - olduğun delikten 1 adım öne çık sana 1 kese altın vereyim,Fare düşünmüş, - mesafesi kısa parası çok, bu işin sonu Face(bok)! M. Zuckerberg insanların aklı ile alay ettiğini sanıyor, Serveti Maliyeden kaçırma dümenine bak!

Sevinçle biri gelip yeni Baba olmuş adama dönerek, duydun mu Azrail oğlan çocuk dağıtıyormuş demiş, Baba gayet vakur, ''bizim elimizdekini almasında onun vereceği çocuk onun olsun demiş. Vardır altında bir Çapanoğlu, böyle biri sermayeyi kediye yüklemez. Facebook kullanıcılarını ahan da sizi ortak yaptım diye sermaye arttırımı ayaklarına yeni likit ve sıcak para talep etmesin. Aman dikkat Midya'ta pirince giderken evdeki bulgurdan olmayın. (Prof. Zihni Sinir)

mark zuckerberg de pismiş nolur az para dağıtsa yani

En genç yahudi işadamı seçilen birinden kesinlikle beklenmemesi gereken bir hareket... Mossad yıllık %10 unu almazsa çıngar çıkarır...

100-99=1 Kalan zaten yüzde 1 iken %10 nasıl paylaşılsın? Hani derler ya, ya hesap bilmiyorsun ya dayak yememişsin. İnananların hali aynen bu.

Sömürerek zengin olanlar hiç insanlara dönüp, benim vicdanım hiç rahat değil, bu paraları sizin sayenizde edindim, benim çocuğum doğdu, birden insani duygularım depreşti, paraların bir kısmını size dağıtacağım der mi? Ormanda Aslan da diğer avladığı hayvanlara karşı sizi bir daha yemiyeceğim diye çok söz verir, ne zamana kadar tutar sözünü, karnı yeniden gurulduyana kadar! Bunlar adama günahını bile vermez. Bu cevabımı Face'de kopyala yapıştır, gerekirse beş parasız ama onurlu dik dur!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir