Mark Zuckerberg, işte böyle korunuyor!

Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg'in fotoğrafında gözden kaçmayan, ilginç bir detay var!

Mark Zuckerberg, işte böyle korunuyor

Kısa bir süre önce Facebook hesabının kötü amaçlı kişiler tarafından ele geçirildiği haberleriyle gündeme gelen Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, şu an dünyanın en önemli insanları arasında yer alıyor. Bu da güvenlik noktasında - sosyal medya hesaplarını koruyamasa da - hassas olması gerektiğini gösteriyor. Ortaya çıkan bu fotoğrafta ise bunu net şekilde görebiliyoruz.

Fotoğrafta, Zuckerberg'in Instagram hesabının 500 milyon beğeniye ulaştığının kutlamasının yapıldığı bir kare yer alıyor. Ancak detaylarda daha fazlası mevcut. Mark tarafından paylaşılan karede, Mark'ın ofisteki çalışma masası görülüyor. Masaya dikkatli bakıldığında ise, laptop'un kamera ve mikrofon girişlerinin bantla kapatıldığı görülüyor. Bu şekilde bilgisayarına sızabilecek kötü amaçlı kişilere görüntü ve ses kaydı vermeyi engellemeye çalışan Mark, umarız bunda sosyal medya kanallarını koruyabildiğinden daha fazla başarılı olur.

Mark'ın kullandığı bu yöntem aslında bize çok da uzak değil. Aramızda pek çok kişinin de benzer şekilde korunmaya çalıştığını biliyoruz. Aslında ne kadar "ilkel" gibi görünse de, bu yöntem en etkili olanlarından biri. O nedenle, siz de Mark gibi olun.

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Mark; şu gülüşünün tarifini gönder bana!:)...

Zuckerberg'in Macbook'larda kamera açıldığında aynı devreye led lamba bağlı olduğu için yeşil ışık yandığını bilmiyor herhalde, analog devreler dijital ortamda hackelenemez :)

kamerayı bantla kapat , bilgisayarınıda fişten çek en güzel korunma bu dur...

Mark gibi olun mu : ) internet sosyal medya firmasının sahibi bilgisayarını bantla koruyor : ) Hırsız girmesin diye, evin bütün pencereleri açıkken, kapının arkasını çivilemeye benzemiş : ) yakında, bilgisayarın duvarkağıdını değiştimek için çarşıdan ithal duvarkağıdı alın da derler : )

Teknikoji cahili bir adamın dünyanın en büyük çöpçatan sitesinin sahibi olması şaşılacak bir durum değil. Teknik bilgisininde bir bakkaldan öteye gitmediğinin fotoğrafı bu.

Demekki neymiş, Kralda olsan işi basitleştir. Basit yaşa.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir