Mark Zuckerberg sosyal medyada hack'lendi!

Facebook CEO'sunun Twitter ve Pinterest hesapları bir hacker grubu tarafından ele geçirildi!

  • Cenk Atlı
Mark Zuckerberg sosyal medyada hack'lendi!

Twitter üzerinde 41 bin takipçisi olan Ourmine adlı bir hacker grubu geçtiğimiz gün Facebook CEO'su Mark Zuckerberg'in Instagram, LinkedIn, Pinterest ve Twitter hesaplarını ele geçirdiğini iddia etti.

Zuckerberg'in Twitter hesabı bu haber yazıldığı esnada oldukça normal görünse de, Engadget tarafından yayınlanan bazı görseller bu hesabın da en azından bir süreliğine hack'lenmiş olduğunu gösteriyor.

Hacker grubu, söz konusu hack'lerinden övgüyle bahsettiği bir tweet'inde Zuckerberg'i grupla iletişime geçmeye çağırdı. Benzer bir mesaj yine Zuckerberg'e ait bir Pinteretst hesabına da bırakıldı.

Diğer yandan LinkedIn 18 Mayıs'ta yaptığı bir açıklamada açıklamada 100 milyonu aşkın üyesinin e-posta ve şifrelerinin 2012'deki bir veri ihlali esnasında hack'lendiğini duyurmuştu. Twitter ve Pinterest üzerindeki bu yeni hack'lerin 2012'de ele geçirilen şifrelerle ilgili olabileceği tahmin ediliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Göze girmek, prestij sağlamak ve nihayetinde olur ya Zuckerberg'den bir iş bir mevki kapmak adına yapılan kriminal vaka! Heckerlik kriminal suçtur, başa gelmeyene kadar şirin görülmemelidir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost