Marmara'dan 3 günde ne kadar müsilaj toplandı?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, twitter hesabından Marmara Denizi'ndeki müsilaj (deniz salyası) temizliği çalışmalarına ilişkin son durumu paylaştı...

3 günde ne kadar müsilaj toplandı? Bakan Kurum'dan deniz salyası açıklaması

Marmara Denizi'ndeki müsilaj (deniz salyası) sorunu devam ederken, temizlik çalışmaları sürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Twitter hesabından Marmara Denizi'ndeki müsilaj temizleme çalışmaları ile ilgili bilgi verdi.

3 Günde 733,1 Metreküp Deniz Salyası Temizlendi

Bakan Kurum'un açıklamasına göre Marmara Denizi Eylem Planı kapsamında 8, 9 ve 10 Haziran'da 52 bölgede müsilaj temizliği sürüyor. Kurum, "10 Haziran'da topladığımız 341,1 metreküp müsilajla birlikte toplamda 733,1 metreküp müsilajı bertarafa gönderdik." dedi.

İl İl Müsilaj Rakamları

Üç günün sonunda illerdeki toplanan müsilaj rakamlarını da açıklayan Kurum, şunları kaydetti:

"İstanbul 174,6 metreküp, Kocaeli 77,5 metreküp, Bursa 63 metreküp, Tekirdağ 28 metreküp, Balıkesir 114 metreküp, Çanakkale 118 metreküp, Yalova 158 metreküp olmak üzere toplamda 733,1 metreküp müsilajı toplayarak Marmara Denizi'mizi temizlemeyi sürdürdük. Ülkemizin tek iç denizi, nazar boncuğu Marmara Denizi'mizi görüntü kirliliğinden ve kötü kokudan kurtarmak için tüm ekiplerimizle sahada 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Çocuklarımıza denizlerimizi temiz, ülkemizi yeşil ve sağlıklı bırakacağız."

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz