Mars yüzeyinde yeni bir "şok" keşif!

UFO avcıları, Mars yüzeyinde şimdi de bir kafatası gördüklerini iddia ediyor!

  • Cenk Atlı
Mars yüzeyinde yeni bir "şok" keşif!

NASA'nın Mars yüzeyinde bulunan uzay aracı Curiosity, meraklı dünyalılara gönderdiği; uzayda dünya dışı bir yaşam ve hatta uygarlık izlerine ait olduğunu düşündüren heyecan verici görsellerine bir yenisini daha ekledi.

Paranormal Crucible adlı bir YouTube kullanıcısı tarafından paylaşılan videoda Mars yüzeyinde; gözlere, bir buruna, üst çeneye ve iyi korunmuş bir kafatasına sahipmiş gibi duran tuhaf biçimli bir kaya dikkat çekiyor.

Mars yüzeyinde görülen ilginç cisimler...

Daha önce de benzer görseller ve tuhaf kaya biçimleriyle gündeme gelen Curiosity görüntülerinin aslında basit bazı bilgisayar oyunlarıyla ilgi çekmek için bu tarz objeleri barındırdığı izlenimi yaratıldığı da bir gerçek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Heryede bir teori var... Zihin karıştırmak için mi yapılıyor? çünkü bu tarz şeyler hep amerikadan çıkıyor.Konuyla pek alakası yok ama illuminati denildi fazla reaksiyon görmeyince bu sefer de reptilian olaylarına sarıldı.Ortada ya birşeyleri örtbas etme var altın üçgeni araştırırsanız görürsünüz.Ya insanları korkutarak zihin karıştırılmaya çalışılıyor ya da iki doğru bilgi beş yanlış bilgi veriliyor hollywood filmlerinde olduğu gibi.Bana kalırsa kimse bu tarz komplolar üzerinde beynini yormasın.

@15 Haziran 2016 21:37 Sen reptelian olayını nekadar araştırdın? Elinde bunları çürütecek ne var? Birde kalkmış insanlara akıl veriyor bunlara beyninizi yormayın diye. He tabi g.te su kaçarsa oruçbozulurmu gibi çokdaha önemli sorunlar var bencil beyinleriniz için. Durmak yok yola devam.

Başka bi şeydir o.İnsanlar artık işsizlikten ne yapacaklarını sapıtmış durumda.Maalesef macera arayan insanlar da böyle şeylere inanıyor.İşin kısası, inanmayın, öyle bi şey yok.

@16 Haziran 2016 02:01 Kanıtın varmı? Nereden biliyorsun öyle birşey olmadığını? Ulan sen daha kendi dünyanda ne olduğunu bilmiyorsun cahil insan. Kalkmış birde profesör gibi yazıyor.

@17 Haziran 2016 12:32 bir taş attım Kars'a ta gitti Mars'a, demek onu buldular :-)))

işte bunlar hep insanların ilgisini çekme amaçlı düzenli yapılan gerçek dışı ama insanları kandırmaya yönelik zirvalar diyelim

Kafatası orda geri kalan kısmı nerede peki? Güldürmeyin bizi beyin sağlığı yerinde olmayan geniş paraanormal hayal gücüne sahip insanların fantezi dolu saçmalıklarına sadece gülünür. Her obje bir bilinen diğer objeye benzer bildiğin taş gerisi zırva.

@16 Haziran 2016 08:28 He miletin beyin sağlığı yerinde değil seninki çok yerinde. Azıcık araştırırsan o cahil ve bencil beynini azıcık zorlarsan böyle bir ihtimalin olabileceğini anlarsın. Marsta tıpkı dünyadaki gibi atmosfer olaylarının olduğunu yani ( yağmur fırtına vs ) gibi. O kopan kafatasının oraya sürüklenme ihtimalinin olduğunu göz ardı et. Araştırmacı yenilikçi mantıklı insanlarada "beyinsiz" sıfatı kondur. Ne günlere kaldık be..

@16 Haziran 2016 08:28 iftardan sonra yazdığını birdaha bi oku istersen.

@17 Haziran 2016 12:35 En yakın hekime akıl ve ruh sağlığın yerinde mi bir görünmende fayda var. Platformda herkese çatmışsın! Otobana ters girmişsin karşıdan seyir halinde gelen tüm düzgün araçları hatalı görüyorsun. Millet diye sahiplendiğin kim, senin gibi uzayda taşlarda gizem arayan bir avuç zavallı. Haddini bil.

@17 Haziran 2016 12:35 Akıl sağlığı yerinde olup olmadığını araştırmanın bir methodu tıpta Mürekkep testidir. Hasta burada anlamsız mürekkep şemalarından bilinçaltındaki fantazi dolu iç dünyasını açığa vurur. Bu testi bi yaptır! Seni Mars'lılar mı kaçırdı, yeşil insanlar mı gördün, yoksa bolca düşük bütçeli C-Movie Bilim-Kurgu Hollywood filmimi izledin. Bilim ve Uzay Araştırmaları yapan akademik otoriteler ne diyorsa odur gerisi Kıl-ı kal yani laf söz dedikodu!

@17 Haziran 2016 12:36 beyefendi milletin inancını karıştırmakla çok kabalık ettiğinizin farkında mısınız? Bilimsellikten uzak, karşıdakini verilerle, kanıtlarla ikna yöntemi yerine kaba demogoji ile ahkam kesmek tek kelime ile küstahlıktır. Karşıdakinin kan şekerinin veya tansiyonunun düştüğünü, sağlıklı düşenemediğini anlayacak teşhis koyacak uzman hekim misin? Bu platformda düzeyli ve katılımcılara saygılı olmalıyız. Kendinizi gözden geçirin iğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır demişler.

@17 Haziran 2016 12:35 William Shakespeare'in ünlü "Hamlet", oyununun üçüncü perdesinde eline kuru kafayı alıp olmak yada olmamak işte asıl mesele bu dediği o ünlü Kafatası müzeden kaybolmuştu. Sakın Marslılar çalıp oraya kaçırmış olmasın. Dünya kültür hazineleri yağmalanıyor NASA, ESA, NATO uyuyor arkadaş. Üstad gerçekler dünyasına dön yazdıklarına sadece gülünür. Lamı cimi yok bildiğin taş o.

@17 Haziran 2016 12:35 Bir deli kuyuya taş atmış kırk akıllı çıkaramamış. Nasa kıtırı atmış sen oltaya gelmişsin. Bildiğin taş ötesi yok. Mars'ta su izi bulundu mu evet daha önce canlı hayatın olduğu da doğru fakat bu bir kaya parçası tartışmanız çok yersiz.

@17 Haziran 2016 12:35 Boş duvara baksam 30 tane canavar bulurum. Saçmalamayın :D

@17 Haziran 2016 12:35 NASA 2015 te, Mars'ta karbondioksit ağırlıklı atmosferin milyarlarca yıl önce Güneş fırtınaları sebebiyle yok olduğunu açıklamıştı. NASA sıcak aylarda akan tuzlu su bulunduğuna dair güçlü kanıtlara ulaşıldığını da yazdı peki ''Yağmur'' olduğunu sen nasıl yumurtladın? Taşı kafatası kabul eden mantık, yağmuru da yağdırır tabi :-))

hayal gücü gelişmiş vatandaşları lütfen mars'a filan göndermeyin... adamlar taş parçasını kafa tası sanıyor, demek ki güneş görseler fırın diyecekler... şimdi her şey ''keşif'' olmuş... saçmalık ! adam adım atıyor bir bitki görüyor, bitki de herkesin bildiği bir bitki olsa üzerinde oynamalar yapıyor sonrada millete yeni bitki türü diye kekliyor... yani kısaca manava meyve satmaya çalışıyor...

@17 Haziran 2016 11:49 al benden de o kadar, vay be 21. YY'da halen taşa bakıp hayal kuranlar var. bunlar tıbbi vakıa ve kaygı verici olan aramızda dolaşıyorlar.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play