Marshmallow yüzde 4,6'ya ulaştı!

Google'dan gelen son haberler, Android 6.0 Marshmallow için hiç de fena değil...

  • Zeynel A. Öztürk
Marshmallow yüzde 4,6'ya ulaştı!

Google'ın yeni yayınladığı Android kullanımı verileri, Android Marshmallow'un kullanım oranının yine ikiye katlandığını gösteriyor. Ancak ortaya çıkan tablo, geçen aykinden oldukça farklı.

Veriler, 4 Nisan'da sonlanan yedi günlük bir zaman dilimine ait. Veriler Google Play'den toplandığından, mağaza uygulamasını içermeyen telefonlar, istatistiklerin dışında kalıyor.

Yeni verilere göre Android'in piyasadaki en son sürümü Marshmallow, kullanım oranını yüzde 4,6'ya çıkarmayı başardı. Büyüme gösteren sürümler 5.1 ve 6.0'dan ibaret olsa da, 5.1'in çok daha yavaş büyüdüğü gözleniyor.

Geçen ay yüzde 2 büyüyen Lollipop'un Android'li cihazlar arasındaki pazar payı yüzde 0,3 gerilemiş bulunuyor. Bununla birlikte Android Lollipop'un düşüşü, onu liderlik koltuğundan düşürmüş değil. Lollipop'un birinciliğe yükselmesi, ilk yayınlanmasının ardından 16 ay sürmüştü.

Güncellemeler yavaş olsa da yeni telefonların ve tabletlerin piyasaya sürülmesiyle Marshmallow'un kullanım oranı doğal olarak artmaya devam edecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

samsung galaxy s6 ve note 5 e sonunda yayınladığı için yavaş yavaş değişim büyüyecektir

tebrikler gingerbreadı geçmiş büyük başarı

LG G3'e hala gelmedi!

Not edge ye ne zaman gelecek

lenovo a7000 telefonuma bu akşam Marshmallow güncellemesi geldi indirip güncelledim tek kelimeyle harika. 5.0 dan daha atik programları çok daha hızlı açabiliyor şimdilik en ufak takılma donma da yok. Telefona format attıktan sonra güncelledim hiçbir problem sıkıntı yok.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost