Mars'ı Celestron ile keşfedin!

Celestron'un "evrim geçiren modeli" ile Mars'ın keşfedin.

Mars'ı Celestron ile keşfedin

Dürbün, mikroskop ve teleskop markası Celestron'un "evrim geçiren modeli",  Mars'ın yeni keşfedilen tuzlu akarsularını ve 120 bin kayıtlı gök cismini size daha da yakınlaştırıyor. Gökyüzü ile aranızdaki engelleri kaldıran Celestron Nexstar Evolution modeli, akıllı telefon ve tabletlerden de kontrol edilebiliyor.

Eyüboğlu'nun distribütörlüğünü yaptığı Celestron, teleskopta evrim olarak nitelendirilen Nexstar Evolution modeli, dahili şarj edilebilir pili sayesinde 10 saate kadar açık alanda bağımsız bir şekilde gözlem yapma imkanı sunuyor.

Evolution model teleskobu bağladığınız akıllı telefon veya tabletlerle uzaktan kontrol edebilir, gözlemlemek istediğiniz gezegeni seçebilirsiniz. İki dakikalık kurulum işleminden sonra kumanda, telefon veya tabletten görmek istediğiniz gök cismini seçerek anlık görüntüyü Nexstrar Evolution'dan gözlemleyebilirsiniz. Wi-Fi özelliği ile akıllı cihazlarınızı bağlayabileceğiniz Nexstar Evolution teleskobu uzaktan kontrol etmek ve gözlemlediklerinizi kaydetmek için Celestron'un "SkyPortal" adlı uygulamasını indirmek yeterli.

Celestron Nexstar Evolution teleskobun üzerinde bulunan USB girişi de akıllı cihazlarınızı şarj etmek için eklenmiş. Üç farklı boyu olan teleskobu 6, 8 ve 9,25 inç ebatlarında bulabilirsiniz.

Celestron'un  Nexstar Evolution modelindeki teleskopları hepsiburada.com, hobix.com.tr, ve hızlıal.com sitelerden alabilir veya en yakın Celestron bayi için eyb.com.tr bayiler bölümüne bakabilirsiniz.

Celestron Nexstar Evolution 6'' Teleskop satış fiyatı; 2.400 $,

Celestron Nexstar Evolution 8'' Teleskop satış fiyatı; 3.200 $,

Celestron Nexstar Evolution 9,25'' Teleskop satış fiyatı; 4.300 $'dır.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Baslangic seviyesi icin yine ayni markanin cok kullanisli gokbilim durbunleri'de mevcut.

Turkiye'de fiyatlar cok ama cok pahali. Amazon'da 2.099 $ a satilan 9.25 modeline bizde 4.300 $ diyorlar. Oradaki adam da satarken kar koyuyor. Devlet iki kat vergi almiyor ya teleskoptan. Turkiye'den hic bir sey almam.

@16 Ekim 2015 09:54 Türkiye demek yanlış olur, TR fiyatları Avrupa fiyatları ile aynı düzeyde. Amerika'dan getirtmeye kalksanız zaten gümrüğe takılacaktır ve 2 katı kadar maliyet çıkacaktır. Ayrıca diğer elektronik cihazlardaki gibi garanti konusu önemli, Amerika'dan aldığınızda garanti koşulları geçersiz olur, yine herhangi bir arıza durumunda ek maliyetler bekler, tıpkı ps4 ve apple gibi.

9.25" teleskopun maksimum buyutme gucu 555x tir. Bu da marsi dijital zum olmadan 4-5 cm buyuklugunde gosterir. Teleskoplar iyidir ama satin almadan ne olacagini bilerek almakta fayda var.

türkiye de fiyatlar çok pahalı. yurt dışından 4/1 fiyatına aynı ürünleri temin edebilirsiniz. türkiyede 4000-tl ye satılan bir teleskobu, yurt dışından 800-tl ye almıştı bir arkadaşım.

@teknokopat Dusuk modellerde dedigin gibi 4 kat olan fiyat farki ust modellerde 2 kata kadar dusuyor. Anlamak mumkun degil, adam elmas ticareti yapiyor vergi vermiyor. Sen bilimsel merak / arastirma icin alet aliyorsun 4 kat fiyat cikariyorlar.

@teknokopat Amerikan markalı olan her ürün burada pahalı, Amerika ile mukayese etmek yanlış mantık, örneğin almanyada Evo 9.25 3.000€. Konu tablet telefon kimse bir şey demiyor? iphone 6s amerika da 1.750 TL iken burada 3.100 TL,

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir