Mars'ta şimdi de tanrı heykeli buldular...

Mars'tan gelen fotoğraflarda görünen ilginç cisimlere, şimdi de bir "tanrı heykeli" eklendi!

  • Levent Öztürk
Mars'ta şimdi de tanrı heykeli buldular..

"Uyluk kemiği," "uzaylı çöreği" (doughnut) ve elbise içindeki gizemli kadın görüntülerinin ardından, UFO fanatikleri şimdi de Kızıl Gezegen'in yüzeyindeki bir taşın üzerinde "Mars'ın eski tanrısını" buldular. Mars'taki bu kaya, bir arkeoloji kitabından çıkmış olabilecek bir şekilde bir yüze benziyor.

UFO Sightings Daily tarafından sunulan fotoğrafın aslı, NASA'nın Mars Opportunity aracı tarafından çekilmişti. Aracın panoramik kamerası görüntüyü yakaladı ve NASA bu görüntüyü Mars keşfi internet sitesinde ham hali ile sundu.

Eğer dikkatli bir şekilde bakar ve biraz da hayal gücünüzü kullanırsanız, bu kayayı müzelerde görebileceğiniz eski heykellere benzetebilirsiniz. Hatta kayanın özellikle bir Neo-Asur tanrısına benzediği söylenebilir. Ayrıca bu yüz, British Museum'da yer alan Mezopotamya kralının heykeline de benziyor.

Bütün bu benzetmelerden çıkartılabilecek birkaç farklı sonuç bulunuyor; ilk ikisi hayal gücünün sınırlarını zorlayacak kadar ilginç. Bunların ilki, Asurluların karmaşık bir uzay seyahati yöntemi geliştirdiği ve Mars'a giderek NASA'nın yıllar sonra bulması için bazı heykeller bıraktığı. İkincisi, bir Asur tanrısına tapan ve bir şekilde Mars'ta bir heykel bırakmış olan uzaylılar. Ve son seçenek ise bu kayanın gerçekten sadece bir kaya olduğu. Zaman içerisinde bir yüze benzer bir şekle kavuşmuş, havalı, ilginç bir kaya...

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

belkide dünya bir durak yeriydi nice milletler geldi gitti biz buralarda kaldık..

Psikologların mürekkep testi vardır karmakarışık şekiller hastanın önüne konur ve ne anlam ifade ettiği sorulur hasta bununla hayal dünyasını ele verir, ancak anlamsız absürd şeyler görüyorum derse normaldir! Fantezini zorlarsan her nesneyi birşeye benzetirsin. Ardahan Damal Dağlarında beliren Atatürk silüeti bunun tipik örneğidir.Bütün varsayımlar insanoğlunun hayal gücünden ibaret, haberin sonundaki son cümle rasyonel düşünceyi ifade eder. 'Zaman içerisinde bir yüze benzer bir şekle dönüşmüş'

@18 Kasım 2015 10:10 bu da senin düşüncen ve bana göre de bilimsel gelişmeye ve estetiğe aykırı bir düşünce

@Emre Kayhan Görüşümün bilimsel gelişmeye ve estetiğe aykırı olduğunu iddia etmişsiniz, saygı duydum fakat bir izah eder misiniz? Mars'ta bir taşı tanrı heykeline benzetmeyi saçma bulmak bilimle nasıl çelişiyor? Estetikten ne anlıyorsunuz? Oradaki taşta hangi sanat ve güzellik, duyum vardı da siz gördünüz ben göremedim? Bilim ve estetik kavramlarını kafanıza göre yorumlamışsınız. Bu konuda ki görüşünüze sadece gülmekle yetiniyorum.

Eski kadim uygarlıkların yaptığı resmettiği hemen herşey zaten uzaydan gelenlerdir ki bu resimde onların (uzaydan gelenlerin) marsda çalıştığını gösteriyor.

Kaya kaya ola bu kadar dile gelmemişti. Şu kayanın dili olsada konuşsa :D

Beyin bedava ama bunlara ustu kalsin denir.

Mars'a gidip resim çekmek muazzam bir teknolojidir. Bizim gibi geri kalmış ülkelerin hayal bile edemeyeceği bir şey bu. Buradaki yorumları okuduktan sonra zihnen olgunlaşmamız için bir 500 yıl daha gerektiğini düşünüyorum.

@18 Kasım 2015 14:03 O zaman hayalini kurduğun ülkeye git. Ülkemizin evlatlarının kimseye kendini kanıtlamasına gerek yok!

saçma bi benzetme orada öyle bişeyin olması yada benzetilmesi fotoğrafın hangi pozisyondan çektiğine de bağlı olarak ışığın düştüğü gölgenin yansıdığı gibi ihtimallerle karışık bi şekil çıkmış ortaya.. yada biri benzetmiş bi şekle..at bokuna da baksan dünya kadar şekil bulursun..

Yav bulutlardan 1.000 çeşit şekil çıkaran tipler, mars daki kayayı herşeye benzetirler. Benzeten, Allah'tan tan kayayı babasına benzetmemiş... yoksa babam uzaylılardı diye, kendi babasına saldırırdı...

tamam itiraf ediyorum o heykeli dedem yapıp oraya koydu,. kendisi 4287 yılında doğmuştur (dünya`da değil başka gezegende doğdu çünkü o dönem insanlık olarak başka gezegene taşınıyoruz, kendisi aslen istanbul kökenlidir) m.ö. zamanına yolculuk yapıp o heykeli oraya o yerleştirdi yani o heykel 2800 senedir orada. nasıl olsa espri yapıyorum zannedeceksiniz.

@18 Kasım 2015 20:33 Ne ictiysen aynindan bana da soyler misin?

Tamam kitap okumayı sevmiyor olabilirsiniz ozaman film izleyin mesela Interstellar izleyin acık ufkunuz beyniniz gelişsin.

Sen de yorum yaz