Masaüstü telefona Android dopingi!

Android ceplerden sonra ev telefonlarıyla da karşımıza çıkıyor. Üstelik çok şık bir biçimde...

  • Selim Öztürk
Masaüstü telefona Android dopingi!
NIMble, Android'li ilk VoIP masaüstü telefonunu Eylül ayında pazara sürmeyi planlıyor.

Google'ın çiçeği burnunda işletim sistemi Android, daha cep telefonu pazarında etkisini yeni yeni hissettirirken geçtiğimiz günlerde NIMble'dan gelen bir haber, Android'in cep telefonlarıyla da yetinmeyeceğini ortaya koydu.

Touch Revolution isimli sitede yer alan habere göre NIMble, masaüstü VoIP telefonlarını Android'le donatmayı tercih etti. 7 inç'lik çoklu dokunmatik bir ekrana sahip olan ve 800x400 ekran çözünürlüğünü destekleyen NIMble'ın yeni masaüstü telefonu, 624MHz Marvel işlemci, SD yuvası, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı teknolojilerini de içeriyor.

Bu yılın Eylül ayında satışa sunulması beklenen ürünün fiyatının 300 Dolar seviyelerinde olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Bu gidişle androidlerden önce google dünyayı işgal edecek gibi :P

bu android cok büyütülüyor ben bunun bukadar yaygın laşacagını zandetmiyorum symbian da acık kaynak koduna gecip ücretsiz yapacak nokia o sistem daha bi oturmuş yıllardır kullanılıyor bu ise daha cok yeni ben fazla bişi beklemiyorum isteseler symbianda konabilir butür ufak tefek aletlere bu bişi diyilki netbook lar bile belki calışabilir ne tekim cepler nerdeyse bilgisayar gibi oldu kamerası fotografı mp3 video derken baya bi yol alındı ama ben ce bunlarda yeterli degil

google herşeye bir al attı bunun sonu ne olacak acaba...

symbian'la android karşılaştırılmaz bile . symbian'la ancak uzaktan kumanda ,mp3player programı yapar çalıştırır çocuklar ,android'de sınır yok .

benim bildigim symbian C ile yazilmiz bir isletim sistemi ve sysmianin icinde de java mobile framework var zaten sen nasil kumanda yapmaktan bahsediyorsun java ile otur istedigini yaz yerse tabii yoksa burdan laf etmesi kolay

Sen de yorum yaz