Mayın Tarlası HTML5 test sitesi yayında!

Windows 7'nin yeni web tarayıcısı IE10, bu muhteşem HTML5 test sayfasıyla birlikyte geldi!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan Mayın Tarlası HTML5 test sitesi!

Internet Explorer 10'un Windows 7 için yayınlanması, aynı zamanda test edilebilecek yeni bir ortam anlamına geliyor. Microsoft'un yeni yayınladığı bir HTML5 hız testi web sitesi ise, Mayın Tarlası ismiyle tanıdığımız oyunla tarayıcınızı test ediyor.

IE Test Drive web sitesinin bir parçası olan Mayın Tarlası (Minesweeper) hız testi, HTML5, CSS3, WOFF ve benzeri öğelerden faydalanıyor ve modern web tarayıcılarının performansını ölçmeyi amaçlıyor. Microsoft, hız testini şöyle açıklıyor: "Minesweeper'ın performansı, tarayıcının masayı yükleme süresini ölçüyor. Böylece web tarayıcınızı farklı karmaşıklık seviyelerinde, farklı mayın tarlası masa boyutlarında deneyebiliyorsunuz."

Microsoft, ilgili blog gönderisinde IE10'un desteklediği yeni web standartlarından, özel efektlerden de bahsediyor. Şirkete göre IE10, IE9'a göre yüzde 60 daha fazla web standardını destekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

kesinlikle süper bu yeni sürüm, kimse taş atıp durmasın artık..

ie10 uçuyo testte :D

IE bu sefer olmuş.Ben denedim W7 de, kullanıyorum gerçekten harika olmuş rahat ve stabil eski IE ile uzaktan yakından ilgisi yok. Artık IE ve Firefox kullanıyorum. İyi oldu bu.

transition ise hala desteklenmeyenler arasında (-_-)

Nasil olduysa micropsoft un kafasina tas dustu. Kendi standartlarini insanlara dayamak yerine kabul edilmis var olan standartlari kullanmayi sectiler. Cok ilginc. Nasil olsa kisa zamanda cark ederler. Yine dayatmalara baslarlar. :D

Her ne kadar uzun yıllardır ie kullanmamış olsamda ie10 u test ettim gayet güzel ama yinede ısınamadım :)

win 7 de ie 10 kurulmuyor.sadece win 7 sp1 yüklü makinalarda kuruluyor.sistemi orijinal olmayan arkadaşlar sp1 i kurup sorun yaşayan var mı acaba.problem olur diyen de var çünkü.

sistemim orjinal değil. win7 64 bit kullanıyorum. sp1 yüklü ve bu zamana kadarda sistemde hiç bir sorun yaşamadım, ie10 yükledim ve benchmark 1.10 sec çıktı. Şimdi firefox ve ie10 birlikte kullanıyorum. tavsiye ederim..

Sırf Milliyet sitesini açarken problem yaratıyor diye kullanmıyorum ie'yi. Yoksa herşeyiyle mükemmel.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost