Mayıs 2008 yama günü: Microsoft dörtlüyor

Microsoft'un aylık rutin güncelleme vakti geldi. Firma ürünleri için dört ayrı yama sunuyor...

Mayıs 2008 yama günü: Microsoft dörtlüyor
Yama günü: Microsoft dört yama sunuyor.

Microsoft 13 Mayısta ürünleri için toplam dört güvenlik yaması sunacak.

Bu yamaların ikisi Office'deki açıkları kapatacak. Bir diğeri ise Windows'taki bir açığı kapatırken Windows Live OneCare, Antigen, Forefront Security ve Windows Defender için de bir yama çıkarılacak.

Güvenlik açıkları sebebiyle saldırganlar PC'yi sızıp sistemin kontrolünü eline geçirebilir veya sahip olmadıkları haklara ele geçirebilirler.

Güncellemeler Salı gününden itibaren indirilmeye sunulacak ve hemen indirilip kurulması tavsiye ediliyor. Güncellemeleri ister otomatik olarak ister update.microsoft.com'dan alabilirsiniz.

Bunların dışında Windows Kötü Amaçlı Yazılımları Temizleme aracı da güncellendi.

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bu xp vede vistayı yamaya yamaya dikiş tutmaz oldu. Çift dikişe başlarlar artık :D

neden yama çıkardıkları için millet kızıyor microsoft'a anlamadım. adamlar yama çıkracaklar tabiki. yoksa onca hata, güncelleme ve geliştirmeler nasıl onarılacak, yapılacak ve iyileştirmeler yapılacak Allah Allah ya. mantıklı olalım. adamlar iş olsun diye yama yapmıyorlar. :-))))))))

Senin bi şey bildiğin yok ne diye yorum yapıyosun ki! Xp bu güncellemeler sayesinde şu anda altın çağını yaşıyo. Mükemmel işletim sistemi oldu. ilk çıktığında vista'nın şimdiki hali gibiydi, biraz kurcalayınca hemen çöküyodu. Şimdi hem dayanıklı hem de hızlı..

Hayatında iki satır kod yazmamış adamlar ona buna yorum yapıyor.Basit hesaplar yapan bir c programında bile ufak bir hata nelere sebep oluyor.Bırakın koca işletim sisteminde de hatalar olsun.

XP örneğini veren arakadaşa da aynen katılıyorum.XPyi ilk çıktığından beri kullanıyorum neler denmedi ki sistem canavarı,hata deposu...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir