McAfee: Dev antivirüsün adı değişiyor!

Intel'in 2010 yılında satın aldığı ünlü antivirüs yazılımının ismi, resmi olarak değişiyor!

Intel'in 2010 yılında satın aldığı ünlü antivirüs yazılımı McAfee'nin ismi değişiyor.

Kurucusu John McAfee'nin 1994 yılında şirketi satmasından sonra birçok kez el değiştiren ve 2010 yılında 7.68 milyar dolarlık rekor fiyatla Intel tarafından satın alınan ünlü antivirüs markası, artık olmayacak. Intel'in kararına göre, yazılımın ismi değiştirilirken, yapısında da önemli değişiklikler yaşanacak ve daha efektif bir yazılım halilne getirilecek.

CES 2014'te Intel'in CEO'su tarafından bizzat açıklanan duyuruya göre Intel yazılımı ayrıca ücretsiz yapmayı da planlıyor. Böylece dünyanın en güçlü Antivirüs yazılımlarından biri olan McAfee artık yeni ismiyle ve ücretsiz olarak PC kullanıcılarına ulaştırılacak.

Intel, yazılımın yeni isminin ne olacağını henüz açıklamadı ancak bu haberin antivirüs piyasasında bir şok etkisi yaratacağını unutmamak lazım.

Yazılımı geliştiren ve 1994 yılında şirketi satarak tüm bağını koparan 67 yaşındaki John McAfee ise geçtiğimiz yıllarda, komşusunu öldürdüğü suçlamasıyla Guatemala'daki evinde özel komando birliklerinin katıldığı bir operasyonla yakalanmak istemiş ancak McAfee kaçmayı başarmış, uzun bir süre izini kaybettirip Guatemala içinde saklanırken, öyküsünü anlatan bir blog açarak masumiyetini anlatmaya çalışmış, en sonunda Hollywood filmlerini aratmayan bir aksiyonla, alçaktan uçan bir uçak sayesinde radarlara yakalanmadan ülkeden kaçıp ABD'ye geri dönmüştü. John MacAfee'ye internet dünyasında, macera sevgisi nedeniyle, Gerçek Tony Stark ismi takılmıştı.

Intel'in şimdi 1994 yılında antivirüs yazılımıyla tüm ilgisini kesen bu "maceracı" ve sansasyonel isimle kalan son bağını da koparmak istediği anlaşılıyor.

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Zaten kullanmıyorum

Bedava olması demek profesyonel destek sağlayacağı ve garanti sunacağı anlamına gelmiyor. Bir antivirüs programını diğerlerinden ayıran en önemli özellik virüs yakalamaktan çok yanlış virüs alarm sayısının diğerlerinden az olmasıdır. Umarım ıntel bunuda hesaba katar. Zira Sandbox ve bulut teknolojisi neredeyse bu yazılımlara olan ihtiyacı ortadan kaldıracak.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir