McAfee, Intel'den "ismini" geri istiyor!

John McAfee, altı yıl önce ticari haklarını Intel'e sattığı McAfee markasını geri almak için ilginç bir davanın peşine düştü!

  • Cenk Atlı
McAfee, "McAfee"yi geri istiyor!

John McAfee, kurucusu olduğu ve kendi adını taşıyan antivirüs firmasını Intel'e milyarlarca dolar karşılığında satmasından bu yana altı yıl geçti. Fakat yazılımın yaratıcısı bir şekilde bu süre boyunca çeşitli nedenlerle gündeme gelmeye hep devam etti.

Şifrelenmiş WhatsApp mesajlarına girebileceğini öne süren McAfee, bir demecinde de rahatlıkla ABD başkanı olabileceğini iddia etti. McAfee şimdi de bütün bu iddialarından en azından kendisi için daha önemli olan bir şeyin; kendi adının peşine düştü. Bloomberg'de yer alan rapora göre McAfee, Intel'e açtığı davada firmayı; Intel onun taleplerini marka tescil meselelerine bağlı olarak reddetmesinin ardından kendi isim haklarını kullanmakla suçluyor.

Söz konusu dava, McAfee'nin çevrimiçi oyun firması MGT Capital Investments'a CEO ve başkan olarak atanmasından sonra açılması ise dikkat çekici. Zira McAfee, bu yeni firmasını John McAfee Global Technologies Inc şeklinde yeniden adlandırmak istiyor. Intel ise bu çılgın girişimciye, 'McAfee'nin "ticari isim haklarına" sahip olduğunu hatırlatarak bu talebe karşı çıkıyor.

McAfee ise elbette vazgeçmiş değil. Kendisi ve yeni firması tarafından açılan davanın sonucunda kendi adının isim haklarını yeniden kazanabilmeyi umuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

John McAfee'ye tavsiyem şudur: McAfee eskimiş bir isimdir. Tıpkı Norton gibi. Piyasaya taze bir kan lazım ve tabii ki yepyeni bir de isim! McAfee İsmi için Intel ile sürtüşmeye girmeye değmez. Üstelik de adamlar haklılar! John McAfee'nin yeni şirketin başında olması yeni şirket için fazlasıyla yeterlidir. Diğer taraftan da az önce de belirttiğim gibi dünyaya yepyeni bir şirket, yepyeni bir ekip kısaca taze bir kan ve de yepyeni bir marka lazımdır...

satmasaydı mscafee geliştirseydi güzel antivirüs programıydı geliştirilmesi lazım dı

Elinde altin yumurtlayan tavugu satarsan tabiki pisman olursun.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play