McAfee ve Symantec'in başı dertte!

McAfee ve Symantec'in otomatik üyelik yenileme uygulaması bakın başlarına ne dertler açtı...

McAfee ve Symantec'in başı dertte!

İki antivirüs yazılımcısı Symantec ve McAfee, müşterilerinin üyeliklerini istekleri dışında otomatik olarak yenilemekten açılan davada 375'er bin dolar ödemeye razı oldular.

Çarşamba günü sonuçlanan davada yargıçlar, firmaların anlaşmalarda açıkça belirtmedikleri halde üyelikleri yenilediklerine karar verdi. Davacıların avukatları, otomatik üyelik yenilemenin müşterilerin güncellemeden yoksun kalmamaları için yararlı olduğunu, ama müşterilerin de bunu istemeleri gerektiğini belirtti.

Mahkemenin bu kararı, McAfee ve Symantec'i para cezasının yanında anlaşma sayfalarının en sonunda üstü kapalı şekilde belirttikleri üyelik yenileme maddelerini artık daha açıkça müşterilerine iletmek ve müşterilerine üyelik yenileme seçeneğini kaldırma hakkı vermek zorunda bırakıyor. Bu dijital çağ tüketicileri için olumlu bir gelişme.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Oooh iyi olmuş.

evet ya varmı böyle bişey sormadan üyelik yenileme aynı turkcellin yaptığı işler ona da ceza kesmeli

Uyanıklar sizi, zaten bir avuç insan para verip alıyor bu hizmetleri onları da kaz gibi yolmaya çalışsınlar ayıp tuu size :D

iki programda rezil. en iyisi trend micro internet securty 2009. şahsen kullanıyorum. çok memnunum. firmadan havale ile alıyorum yeni lisansımı. kredi kartı felanda vermiyorum.

Benim de bir ara norton vardı ama otomatik üyelik yenilemesi diye bir durum söz konusu değildi. Yakın zamanda bıraktım nortonu hatta..

''Dünyada ençok insanı online tehditlere karşı biz koruyoruz.'' O bir avuç insanın yüz milyonları bulduğunu söylemek gerek..

VALLA BİŞİ ANLAMADM BEN BUNU VRÜS ZANNTMİŞTM İLK ÖNCE ...NEDR NE DEİLDR BİLMEM AMA BİLDİĞİM TEK SEY VAR BUNA ASLA BULAŞMAM

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir