McMaster: "Samsung, bozguna uğrayabilir"

Çok tartışılacak bir tahmine göre Samsung, çok değil 5 sene içinde "bozguna uğrayabilir"!

  • Zeynel A. Öztürk
McMaster: "Samsung, bozguna uğrayabilir"

Samsung, şu an itibariyle dünyanın en büyük Android üreticisi durumunda. Ancak Cyanogen CEO'su Kirk McMaster'a göre bu durum, sadece 5 sene içinde değişebilir ve Samsung, "bozguna uğrayabilir".

McMaster, gelişmekte olan piyasalardaki üreticilerin yeni krallar olduğunu ileri sürüyor ve bu üreticilerin "müthiş performans sunan, gerçekten ucuz telefonlar ürettiğini" söylüyor. Bu üreticilerin hızla hareket ettiklerini söyleyen McMaster, "piyasanın dinamiklerini nasıl etkileyeceklerini biliyorlar" diyor.

McMaster'ın söyledikleri, en azından Xiaomi ve Micromax için geçerli. Çin merkezli firma kısa bir sürede dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi olmayı başardı. Micromax ise Hindistan'da Samsung'u geçmeyi başarmış durumda.

McMaster, Samsung'u BlackBerry ve Nokia'ya benzer bir kaderin beklediğini düşünüyor. Elbette tek bir kişinin görüşüne bakarak Samsung'un yakın zamanda batacağını söylemek doğru olmaz, ancak Koreli devin karşısına sıkı rakipler çıkabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

bence çoktan uğramaya başladı

haklılar ama..xiaomi,meizu,gm,oneplus zirve telefon yapıp daha ucuza satılıyor..normal yani özellikle gelişmekte olan bölgler için

samsung koca bır sırketler toplulugu sadece mobıl hayat ıcın degıl yanı o yuzden bu adam sacmalamıs batar dıye batmaz kolay kolay en ıyı rakıbı apple dıgerlerı sadece alternatıf dır.

batarsa batsın samsung batacak nokiaa yükselcek nokiaaa bir numara olacak nokiaaa inadına nokiaaaa nokiaaaa nokiaaaa

@06 Mar 2015 13:09 nokia da çalışsan bile bu kadar fanatik olunmaz ne saçmalıyorsun

@06 Mart 2015 16:15 Ne demişler: Trolleri beslemeyin...

mcmaster namık kemal tanımıyor herhalde

Sanırım edge tasarımları ile Samsung büyük bir risk aldı .

Blackberry cihazlarında saçma yazılım kullanarak, iphone nun iş dünyasını ele geçirmesiyle kötü durumda hala cebelleşiyor. Nokia teknolojinin dibine vurmayı bildi halde aynı cihazı 50 farklı kasada piyasaya sürüp insanları kandırmanın ve en sonunda da windows ortaklığı ile bitti. Samsung ne kadar sevmesem de teknolojiyi yerinde ve sapa sağlam sunuyor her zaman zirveye oynuyor, gelecekte her şey olabilir orası meçhul ama kıyaslama çok yanlış.

Kesinlikle haklı bence. Nokia gibi bir sonu olacak. Plastik telefon 2200 den çıkıyor. Arkası cam olan 2700. Samsung uzaklaşılacak bir firma bence

Sıkı rakipleri var zaten Çin odaklı ve dünya hee zaman ucuz ve kaliteye marka der.

samsung un canına minnet nolcakki. Adamlar sadece telefon üretmiyorlar. "teknoloji" üretiyorlar. Samsung un cihazlarında kullandığı şeyleri %90 ilk kendi üretip kullanıyor sonra diğer firmalara satıyor. Xianomi dediğimiz firma teknoloji üretmiyor.Telefon üretiyor. Apple bile işlemcisinin nasıl üretilmesi gerektiği dışında hiçbirşeyi kendi üretmiyor.Diğer firmalara yaptırıyor. Ozaman Apple ında çoktan batması veyahut bozguna uğraması gerekiyordu. Adamlar hala çatır çatır telefon satıyorlar. Samsung teknoloji ürettiği için zaten hiçbirzaman popülerliğini kaybetmeyecek.Örneğin esnek ekranlarda olanı gördük işte. Kimbilir gelecek planlarında nelervar.

@06 Mar 2015 15:18 ilkkez mantılı bir açıklama görüyorum tşkr ler cahiller imrenerek baktıkları telefona çöp deyip dura dursunlar

Samsung diğer firmalar gibi sadece telefon üretmiyo teknoloji üretiyo ve kolay kolay batmaz

Nokia gibi olmayacağına eminim neden derseniz sonuçta samsung sadece telefon işi değil aynı zamanda dünyanın en büyük yarı iletken üreticilerinden ayrıca dah birçok sektörde aktif durumda samsung electronics olarak yani kısaca telefon üreten çoğu firma bir şekilde samsung a bağlı olmak zorunda kalıyor bu doğrudan yada dolaylı olarak sonunun nokia gibi olması çok zor zaten nokia da batmadı bence tam tersine ,çıkıcak üretim yükünü üstünden attı sadece apple gibi ;)

@06 Mar 2015 18:44 "aynı zamanda dünyanın en büyük yarı iletken üreticilerinden" degil en buyugu.

bence değil 5 sene sonra 10 sene sonra bile samsung piyasanın lideri durumunda olacak..adamlar yenilikçi çünkü..kendi işlemcilerini ve kendi ekranlarını bile üretiyorlar..apple bir toplama telefondan ibaret..bu noktaya kadar gelebilmiş olmaları bile büyük bir şans sadece..

yazı palavradan ibaret... adam para saymasınıda bilmiyor dayakta yememiş...

Her hafta bir model cikarinca suyu cikiyo

genaral mobili hafife almayın asusta hoşuma gidiyor ucuz telefonlar ilerde bunlar pazar payını artırır

Samsung telefon yuzunden batmaz da belki kayiplari artabilir

Batmayacağı neredeyse kesin ama mobil sektör liderliğini kaybedeceği aşikar artık insanlar o telefonların üst seviye olmadığını anladı

18:44 neden demiyoruz!!!sen açıklama lütfen sus!!!

Ben bunu 2 senedir söylüyorum,bunu bilmek için müneccim olmaya gerek yok.Samsung TV,çamaşır makinası, buzdolabı üretebilir.Ama telefon işini beceremedi...Fazla sürmez Samsung mobile batar...

Batsın telefon bölümü, su veren itfayenin hortumunu....

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play