Media Markt: Müşterilerimize teşekkürler

Olaylı bir şekilde Türkiye pazarına giren Media Markt, gösterilen yoğun ilgi nedeniyle teşekkür etti

25 Eylül'de müşterilerine kapılarını açan ve Türkiye'nin en büyük tüketici elektroniği marketi olan Media Markt açıldığı ilk gün büyük izdihama neden olmuş ve 28 Eylül 2007 Cuma gününe kadar sürdürülmesi planlanan kampanyalar, tüm promosyonlu ürünlerin tamamen satılmasıyla ilk gün sonlandırılmıştı.

Şirketin bugün basın mensuplarına ilettiği, teşekkür ve sektördeki rekabete yönelik açıklamaları şu şekilde;

Media Markt olarak Türkiye'deki ilk mağazamızın açılışında gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle müşterilerimize ve basın kuruluşlarına teşekkür ediyoruz. Türkiye'de en son teknolojiye olan talep, müşterilerimizin kampanyamıza ve ürünlerimize gösterdiği büyük ilgi ile bir kez daha kanıtlanmış oldu. Media Markt olarak en yeni teknolojiyi en uygun fiyatlarla Türk tüketicilerine ulaştırmaya devam edeceğiz.

Media Markt'ın Türkiye pazarına girmesi, tüketici elektroniği pazarının da yeni bir döneme girmesinin başlangıcı oldu. Media Markt tüketici elektroniği pazarında yıllardır uygulanan ezberi bozdu. Artık Türk halkının teknolojiye gerçek fiyatından ulaşabilecek olması bize büyük bir mutluluk veriyor. Media Markt olarak bu yeni dönemi başlatan firma olmak bizim için büyük öneme sahip. Media Markt'ın Türkiye'de düzenlediği tarzda kampanyaları tüm Avrupa ülkelerinde mağaza açılışlarında ve belirli dönemlerde uygulamaktadırlar.

Hakkımızdaki girişimler

Media Markt'ın açılışı nedeniyle sektörde bazı rahatsızlıklar duyuldu ve resmi makamlar nezdinde girişimlerde bulunulduğu doğrudur. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde açıklamalarımız olacaktır. Türkiye ile birlikte 15 ülkede faaliyet göstermekte olan Media Markt, faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde rekabet kurallarına ve yönetmeliklere uygun olarak hareket etmektedir. Oyunun kurallarını değiştirmeye soyunan ve ezber bozan bir strateji uygulayan Media Markt hakkında bu tip girişimlerde bulunulmasını doğal bir süreç olarak görüyoruz.

Biz, müşterilerimize en geniş ürün yelpazesini en uygun fiyatlarla sunma felsefesini benimsemiş bir kuruluşuz. Uyguladığımız fiyat stratejisi giriş yaptığımız her ülkede fiyatların aşağı çekilmesine sebep olmuştur ve bu da o ülkede rekabeti artırarak kişilerin teknolojiye daha uygun fiyatlarla ulaşılmasını sağlamıştır.


Media Markt Türkiye

Etiketler:

Okuyucu Yorumları

Toplam 25 Yorum

rezalete tesekkur he?

Helal olsun, nihayet taşlar yerine oturmaya başlayacak.

Türkiye gibi bir ülkede ezber bozmaya cesaret etmek? pes doğrusu. En kısa sürede yollarına biri taş koyacaktır, 1 yıla kalmaz mağazanın kapısında "Mahkeme kararıyla bu mağazaya erişiminiz engellenmiştir !!!" (3 ünleme dikkat lütfen.) tadında bir şeyler görebiliriz sanıyorum.

Adamlarım amacıda buydu zaten.İzdiham yaratıp ses getirmek.Bundan iyi reklammı olur..

neyı rezalet urun ucuz ve guzel olunca alanda memlunsa bunun neyıne rezalet denır anlamadım.parası olan alır alamayanda bakar

Adamların ülkemize gelişi iyi oldu bence. Sonuçta rekabet artacak ve buda bize yani son kullanıcıya yarayacaktır. Ayrıca adamların (media markt'in) son kullanıcıyı düşünen ve bizim yerel şirketlerimizde olmayan bazı çok güzel uygulamaları var.

adamlar işi biliyor.
trilyonlar vererek yapamayacakları reklamı bir kerede yaptılar,türkiyenin tamamı magazanın adını,yerini ögrendi daha ne olsun

"""neyı rezalet urun ucuz ve guzel olunca alanda memlunsa bunun neyıne rezalet denır anlamadım.parası olan alır alamayanda bakar"""

rezalet kavramı sizce nedir acarmısınız??? böyle bir olaya rezalet demiyorsunuzda neye rezalet diyorsunuz... 1-) insanlarımızın gorgusuzlugu baslı basına rezalet, 2-) firmanın yapmaya calıstıgı satıs politikasi baslı basına rezalet 3-) bu kadar komik duruma dusen durumumuz rezalet...
(onur susan)

onur bey kusura bakmayın ama insanlarımızı bu kadar kolayca harcayıp asagılamanız hosuma gitmedi.. bu kadar ucuza dunyanın neresinde satış yapılsa aynı olaylar yaşanır ki gecmise bakarsanız yasanmıstıda ( Almanya - Amerika - Japonya .. vs )

göhan19 a katılıyorum..........................................................................
Adamlarım amacıda buydu zaten.İzdiham yaratıp ses getirmek.Bundan iyi reklammı olur..
...........................................................................................................

Sadece Bir Reklam Olduğu Kanatindeyim...


Bu kadar olur..Bırde teşekkür ediyor...

Meyve veren ağaç taşlanır...Biz kazıklanmaya alışığız...Kabul edelim Media Markt rekabet getirecek...

Isvicrede beko plazma tvyi confaroma magazasinda 1200 ytlye satarken turkiyede ayni ürün 3800 ytl di bumu rezalet adamlar reklam yaptilar mali gercek degerinde sattilar insanlarda satin almak icin gitti neresi rezalet ne olmus yani?
oraya insanlarin kosmasina sebeb olanlar rezalet degil demi 500 ytllik mali disariya 1000 ytlye satanlar kendi halkine 3000 4000 ytlye satanlar degil sanirim bazilarinin dusunce tarzini gercekden anlamiyorum

yüzsüzlük ya!

fiyatları gene artıracaklardır. çünkü zaten her halukarda iyi iş yapacaklar. çok fazla tutucu politikalara sahip değillerse fiyatlar teknosa civarlarına yaklaşacak fakat o seviyeye çıkmayacaktır.

ya nasıl olurda ilk 3 güne göre bu firmayı fiyat politikasından dolayı övebilirsiniz arkadaşlar. biraz mantıklı düşünün bence. kesinlikle ilk 3 günde yaşananlar başlı başına rezalettir. Tamam fiyatlar süper, ürünler süper bilmemne ama, bu kadar kötü bir politika sergilenemezdi. 3 günlük ürün stoğu 3 saatte bitiyor. insanlar allah allah nidalarıyla demir kapıları kırıp iceri dalıyo, satış personellerini neredeyse dövüyolar, ezilenler canı cıkanlar. Bu mu güzel olan. Tekrar söylüyorum bana göre tam bir rezalet... Gider 100YTL lik ürüne 200 YTL veririm ama kendimi bu kadar küçük düşürmem.
(onur susan)

sitesinde fiyat yazmıyor :(

Rezaleti yapan maalesef bizim toplumumuz. Alış-veriş merkezleri modern yaşamın tapınakları haline geldi. Bu kadar tüketim çılgını olan insanlarımızın bu davranışını iyiye yorumlamak doğru olmaz (Zaman zaman ben de bu akıma kapılmadım değil). Bence bu alışveriş merkezinin gelmesi iyi oldu. Rekabet arttıkça tüketici kazanır. Hatta Satürn diye bir mağaza da varmış sanırım o da gelse hiç fena olmaz.

adamlar işi biliyor bu rezilikteki bir açılış =büyük reklam demek

adamların yaptığı elbette iyi değil, -izdiham yaşanması- ama sonuçta bende olsam , sizde olsanız 5 liralık malı 2 liraya almak için oraya gidersiniz. neden 2 liralık mala 5 lira veripte zenginin malına mal katayım. oraya giden insanlarımızı yadırgamıyorum. media marktın yaptığına da doğru demiyorum ama hem reklamlarını birşekilde yaptılar hemde piyasanın daha rekabetçi olacağına inanıyorum. almanya da da diğer elektronik satıcılarını batıran firma bunlardı...

yarattıkları izdiham içinde özür diledilermi?

Bir bilinçli tüketici olarak Media Markt'a teşekkür borçluyum, sağolun varolun; bugüne kadar öğretmene, bilim adamına, memura öğrencilere ateş pahası fiyatlarla men edilen teknoloji sayenizde daha ulaşılabilir hale geldi, pahalı mal fetişleri ucuz fiyatlara itiraz edip söylenmektense pahalı başka şeyler satın alarak egolarını tatmin edebilirler. Elinizi teknolojiden çekin artık nasıl olsa alacağınız pahalı daha bir sürü şey var bu dünyada onlarla oyalanırsınız artık. Bırakın bilim ve teknolojiyi gerçek sahipleri tüketsin. İngilizce Ci

kesinlikle rağbet ortamı yaratmak için kurulmuş, mükemmel bir reklam komplosu.

Sonuç=Biber Gazı Yemiş binlerce müşteri. ve İzdiham= Bilindik Türkiye Senaryosu.

sömürcegi satıcılara büyük darbe bence rezalet degil insanlarımız bu fiyatları hak etmiyor dogal olarak hak ettigi yere gidecektir rezalet felan degil rezalet diyenler rezalettir ankaraya gelsin kopa kopa giderim

hamdi

Eleştirenler haksızlık yapıyorlar. Ne demek fiyatlarını bu kadar ucuz yapma. 3 liralık malı 10 liraya satıp hala yüzsüz yüzsüz birşey kazanamıyoruz ki daha siftah etmedik diyen sahtekarların tekerine taş konuldu. Halkı sürekli kazıklayıp kazıklayıp sonrada en düşük fiyat garantisi veren bi mağaza şimdi fiyatlarını euro cinsinden veriyor. Bre utanmazlar yabancı yatırımcı bile Türk Lirasından satış yaparken siz Türk firması olduğunuz halde neden dolarla euroyla satış yapıyorsunuz. Ha gelelim izdihama bu da tamamen orada bulunanların görgüsüzlüğünden ileri gelmektedir. İnsan gibi medeni bir varlık gibi sırayla ihtiyacın olan şeyi alsan bu olay çıkmayacak bu kadar olay olmayacaktı. Herkes ahırdan salınmış koyunlar gibi hücum ettiler. Bana göre pek çoğuda çakal ve o cihazları alıp kendi dükkanında üstüne fiyat koyup satacaklar. Bundan adım gibi eminim. Velhasılı Media Markt doğru yolda ve piyasadaki düzenbaz şirketlerin sonunu getirmeli.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play