Media Markt'tan farklı bir proje

Şova dönüşen açılışları ile sık sık gündeme gelen Media Markt, bu kez farklı bir konu ile gündemde.

e-atıkları ekonomiye kazandırıyor!

e-atıkları ekonomiye kazandırıyor!

Modern hayatın bir getirisi olan e-atıkların en iyi şekilde değerlendirilmesini, çevre sağlığına ve ülke ekonomisine katkı sağlamayı hedefleyen Media Markt, mağazalarına geri dönüşüm kutuları yerleştirdi. Eskimiş monitör, bilgisayar, buzdolabı, CD, fırın, elektrik süpürgesi gibi elektronik cihazlara sahip olanlar, ürünü nereden almış olurlarsa olsunlar, Media Markt mağazasındaki geri dönüşüm kutularına bırakabilecekler. Kutulara sığmayacak büyüklükteki atıklar için müşteri temsilcileri danışmanlık hizmeti de sunacak.

Media Markt atık ürünlerin yeniden değerlendirilmesini sağlarken, bu konuda Exitcom ile işbirliği içerisinde olacak.

E-atık olarak geri dönüşüm kutularına neler atabilirsiniz?

Her elektronik cihazın bir ömrü bulunuyor. Kullanım sürecini tamamlamış olan elektronik cihazın kullanımı çeşitli tehlikeleri de beraberinde getirebilir. Bu nedenle ömrünü tamamlamış monitör, televizyon, bilgisayar, telefon, faks, ses sistemleri, buzdolabı, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge, fırın, klima, kahve makinesi gibi cihazlarınızı Media Markt mağazalarındaki geri dönüşüm kutularına atabilirsiniz.

Geri dönüşüm alışkanlığı kazanın!

14 ton eski elektronik eşyadan, ortalama 1 ton bakır elde ediliyor. Eşit miktardaki bakırı maden ocaklarından karşılamak için 1.000 ton civarında taşın işlenmesi gerekiyor. Bu da önemli miktarda iş gücü ve doğal kaynak kullanımı anlamına geliyor. Bu nedenle gerek çevre sağlığını korumak, gerek ekonomik yarar sağlamak açısından geri dönüşüm alışkanlığının kazanılması büyük önem taşıyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

örnek teşkil eden bir çalışma, umarım bu tür çalışmalar yaygınlaşır...

Çok güzel bir uygulama, Media Markt'ı tebrik ediyor, diğer mağazaların da bu tür uygulamaları hayata geçirmelerini bekliyorum.

Güzel pir proje.

merdiamarktı ben de tebrik ediyorum yalnız bulunduğu ilde mediamarkt bulunmayan kişiler ne yapacak?

Allah rağzı olsun. Türk firmaları bunu yapamazdı zaten

Tebrikler gerçekten, çok yararlı bir proje. İlerde bu geri dönüşüm işi büyük bir endüstri olacak bu gidişle. Kaynaklarımız tükeniyor yavaş yavaş artık geri dönüşüm çok büyük önem kazanacak.

içinde yaşadığımız nefes almamızı sağlayan doğaya bu kadar geç olsada yanıt vermemiz iyi bir adım olacak

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
e-atıkları ekonomiye kazandırıyor!
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir