Media Markt'tan öğrencilere büyük fırsat...

Media Markt, 4 lise öğrencisine Almanya'da üniversite eğitimi için burs vermeye hazırlanıyor.

Media Markt'tan burs atağı

Media Markt, geleceğe yönelik yeni yetenek arayışlarına verdiği önem çerçevesinde, perakende yönetimine ilgi duyan lise son sınıf öğrencilerine mükemmel bir fırsat sunuyor.

2009 yılında liseden mezun olacak dört öğrenci, Almanya'daki Ingolstadt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Perakende Yönetimi programına katılma şansı bulacak. Hem çalışıp hem de eğitim görme imkanı sunan programda, öncelikle iş idaresi (işletmecilik) konusunda temel dersler ve ardından perakende yönetimi alanındaki daha ileri düzey derslerle eğitim verilecek. İngilizce olarak görülecek eğitim programının ara tatillerinde ise derslerle ilgili Media Saturn bünyesinde stajlar gerçekleştirilecek.

Ayrıca eğitim süresi boyunca Media Markt aylık brüt 1.000 euro bursla öğrencilere de destek olacak. Yedi dönem sürecek olan eğitim sonunda öğrenciler Edebi Bilimler derecesi ile mezun olacaklar.

Eğitim programıyla ilgili daha ayrıntılı bilgi için, www.media-saturn.com sitesindeki İş ve Kariyer sayfası; Almanya'da eğitime ilişkin ayrıntılı bilgi için ise www.daad.de sayfası ve www.mediamarkt.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Basın bülteninden derlenmiştir.

Okuyucu Yorumları