Media Markt'tan yuva kuranlara hizmet!

Media Markt, yeni evleneceklerin hayatını kolaylaştıracak bir uygulama başlatıyor!

Media Markt'tan yeni evleneceklere hizmet!

Media Markt, yeni evleneceklerin veya yuva kuracak olanların hayatını kolaylaştıracak bir uygulama başlatıyor. Mağaza içinde oluşturulan özel bölümlerde hizmet verecek "Yuvakuran" danışmanları, müşterilerin ihtiyaçlarından, günlük alışkanlıklarına, yaşam biçim ve alanlarına kadar pek çok kritere göre beyaz eşya seçimlerinde tavsiyelerde bulunuyor.

Media - Saturn Türkiye CEO'su Bülent Gürcan'ın katılımı ile 5 Haziran Perşembe günü Beşiktaş Evlendirme Dairesi'nde yapılan lansman ile projenin tanıtımı gerçekleştirildi. Lansman, tiyatro oyuncuları Ayça Varlıer, Halim  Ercan, Nuri Gökaşan, Bilal Çatalçekiç ve Taner Ergör'ün sahnelediği komedi ile başlarken, CEO  Bülent Gürcan da temsili nikahın şahitlerinden biri olarak oyunda rol aldı.

Yuvayı dişi kuş,  beyaz eşya seçimini Media Markt " Yuvakuran" yapar!

Oyun sonrası proje hakkında detaylı bilgi veren Bülent Gürcan: "Amacımız müşterilerin tam ihtiyaçları ile örtüşen ürünleri alarak seçim yapmalarını kolaylaştırmak. Böylece evlenecek çiftlere veya yuvasını kuranlara zamandan ve bütçeden tasarruf sağlayacağız. Ülkemizde her yıl 500 ila 600 bin çiftin evlendiğini görüyoruz. Evlilik sezonunda elektronik ve beyaz eşya pazarında her yıl en az 2.5 Milyar TL'lik bir pazar oluşuyor. 41 mağazamızda 82 yuvakuran danışmanımız beyaz eşya almak isteyenlere doğru seçimi yapmaları için danışmanlık yapacak. Evine beyaz eşya ve küçük ev aletleri almak isteyen herkes günlerce mağaza mağaza dolaşıp kıyaslama yapmak zorunda kalıyor. Media Markt'lar da 160'ın üzerinde markanın beyaz eşya ve küçük ev aletleri ürünlerini satarak seçim özgürlüğü sunuyoruz. Müşterilerimize "Yuvakuran"larımız aracılığıyla tüm yıl boyunca danışmanlık hizmeti vermeye karar verdik. Danışmanlarımız sadece evlenecek olanlara değil, beyaz eşyalarını değiştirmek isteyenlere de yönlendirmeler yapacaklar, farklı ödeme seçenekleri ile müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracağız." diye konuştu. 

Doğu Anadolu, buzdolabını en büyüğünden alıyor

Gürcan: "Türkiye'de 7-8 kg'lık çamaşır makinesi, çift kapılı buzdolabı satılıyor; Doğu Anadolu, buzdolabını ve TV'yi en büyüğünden alıyor "

Projenin ilk olarak Türkiye Media Markt'ta başladığını, Avrupa'nın bu hizmeti diğer ülkelerde hayata geçirme fikrini sıcak baktığını anlatan Media - Saturn Türkiye CEO'su Gürcan; "Türk halkı için ev, yuva çok önemli. Bizler, akraba, arkadaş, eş-dost geniş aileler şeklinde yaşıyoruz. Buzdolabımızın kapasitesi, raflarının dizaynı, çamaşır makinemizin yıkama süresi yaşam alışkanlıklarımıza göre Türkiye içinde bile farklılık gösteriyor.  Örneğin; Doğu Anadolu'da evler büyük, aileler geniş olduğundan buzdolabı kapasitesi ile TV'lerin ekranları büyüyor. Batı ve Ege'ye gittiğinizde kahve makinaları çok satılırken, bulaşık ve çamaşır makinasının kısa programlı olanları daha çok tercih ediliyor. İç Anadolu'da derin dondurucular öne çıkıyor. Araştırmalarımız ve tüketici anketlerimizden aldığımız bilgilere göre Türk insanı 5-10 yıl arasında beyaz eşyasını değiştiriyor. Genele baktığımızda çamaşır makinesinde 7 ve 8 kg kapasiteli ürünler tercih edilirken; buzdolabında No Frost Çift kapılı dolaplar en çok satanlar arasında... Bulaşık makinesinde ise 3 programlı makineler tercih ediliyor. Çay makinesi ise en fazla sattığımız küçük ev aletleri arasında. Yuvakuran danışmanlarımız, herkese aynı ürün yerine ailere göre özel seçimler yapıyor. Kişiye özel dikimler gibi. Satışlarımız Nisan 2013 – Mart 2014 döneminde küçük ev aletleri ve beyaz eşyada yüzde 20'nin üzerinde büyüdü." dedi.

Yeni evleneceklere CEO'dan tüyo

Gürcan, özellikle kadınların tüm beyaz eşya ürünlerinin tek marka olması yönünde bir eğilimi olduğunu belirterek, farklı markaların ürünlerinden bir set veya paket oluşturmanın daha ekonomik olduğunu söyledi. 

Evlilik listesi ile çeyizler hazır...

Media Markt'ın yuvamicinceyizlistesi.com sitesi ile hizmete sunduğu yepyeni servisiyle nişanlı çiftler çeyiz listesini oluşturabiliyor. Sosyal medyadan tek tıkla paylaşılabilen liste ile çifte hediye almak isteyen Media Markt mağazalarından veya mediamarkt.com.tr üzerinden alışveriş yapabilecek ve çifte düğün hediyelerini bu liste üzerinden verebilecekler. Media Markt'ın çoklu kanal stratejisinin bir çözümü olarak gerek evlenecek çiftler gerekse onlara hediye alacak yakınları dilerse alışverişlerini internet sitesinden yapıp, ürünleri mağazadan teslim alabilirler.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

sanki bedavaya verecekler

Sen de yorum yaz