MediaTek'ten inanılmaz şarj teknolojisi!

MediaTek tarafından geliştirilen yeni yongalar, şarj hızında inanılmaz farklar yaratıyor!

  • Cenk Atlı
MediaTek'ten inanılmaz şarj teknolojisi!

Tayvanlı yonga üreticisi MediaTek, akıllı telefonların şarj olma süresini önemli ölçüde arttıracak bir teknolojiye imza attı. Yeni MediaTek işlemci sayesinde cihazlarında bu yongaya sahip olan kullanıcılar telefonlarının batarya düzeyini yalnızca 20 dakika gibi bir sürede yüzde 0'dan yüzde 70'e kadar çıkartabilecekler. Pump Express 3.0 adı verilen bu özelliğin yıl sonuna doğru kullanıma sunulması ve yalnızca MediaTek Helio P20 ve gelecekteki akıllı telefon yonga setlerinde yer alması bekleniyor.

Tayvanlı firma ayrıca kendi USB-C şarj teknolojisinin, cihazın ısınmasını önlemek adına şarj devre sistemini atlayarak doğrudan bataryayı şarj edebilen ilk teknoloji olduğunu da öne sürdü.

Diğer yandan hızlı şarj konusunda MediaTek'in bazı rakipleri de yok değil. Zira Qualcomm'un Quick Charge 3.0 teknolojisi cihazların batarya düzeyini 35 dakikada yüzde 80'e kadar ulaştırıyor. Akıllı telefon üreticisi Oppo da kendi süper hızlı şarj teknolojisinin telefonlarını 15 dakikada tamamen şarj ettiğini iddia ediyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Tayvanlı yonga üreticisi MediaTek, akıllı telefonların şarj olma süresini önemli ölçüde arttıracak bir teknolojiye imza attı. Neden şarj olma süresini arttırmaya uğraşıyorlar. Kısaltmaya uğraşsalar ya.

ayvanlı yonga üreticisi MediaTek, akıllı telefonların şarj olma süresini önemli ölçüde arttıracak bir teknolojiye imza attı. Bence sarj olma süresi azalirsa daha iyi olur :)))

çok komik amk.......

vanlı yonga üreticisi MediaTek, akıllı telefonların şarj olma süresini önemli ölçüde arttıracak bir teknolojiye imza attı. Neden van?

şarj olma süresini önemli ölçüde arttıracak bir teknoloji daha önce bulunmamış mıydı?

MediaTek, akıllı telefonların şarj olma süresini önemli ölçüde arttıracak bir teknolojiye imza attı. Buradaki hata "arttıracak" kelimesinden kaynaklanmış. "düşürecek" kelimesi doğru olanı. Firma kısa sürede şarj olma düzeyini önemli ölçüde arttıracak bir teknolojiye gerçekten imzasını atmış... Yani 20 dk %70 şarj oranına...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost