MegaUpload için ilk iyi haber

Son dönemin en çok konuşulan olaylarından MegaUpload davasında ilk itiraf: "Hata yaptık!"

MegaUpload için ilk iyi haber

Kapatılmasıyla birlikte yüzbinlerce kullanıcının mağdur olmasına sebep olan Megaupload'ın davası devam ediyor. Sitenin tekrar açılması gibi bir ihtimalin üzerinde henüz durulmazken, şirketin sahibi Kim Dotcom'ın ilerleyen günlerde mahkemece el konulan bilgisayarlarının, dokümanlarının ve diğer eşyalarının kendisine iadesinin mümkün olacağı düşünülüyor.

Yeni Zelanda'da görülen davada yetkili mercilerden yapılan açıklamada Megaupload davasında prosedür bakımından hata yapıldığı ve bu sebeple Dotcom'ın alınan eşyalarının iadesinin mümkün olduğu belirtildi. Açıklamada, Dotcom'ın kendisini savunmasına imkan verilmediğine vurgu yapılırken, parası, arabası ve diğer eşyaları zapt edilen Dotcom'ın kişisel eşyalarıyla Megaupload'ın varlıkları arasında öncelik bakımından mahkemenin yanlış tavır takındığının altı çizildi.

Bu açıklamanın ardından Dotcom'ın eşyalarına kavuşma ihtimali bir hayli güçlenirken, Megaupload'ın açılmasına yönelik bir sinyal ise henüz görünmüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

para mal varlık geri verilmez belki kişisel eşyalar dışında çünkü haksız kazançtan dolayı alındığı varsayılır gerçi kişisel eşyalarında öyle sayılması lazım garip bir dava:D:D:D

İsterlerse hepsini kapasınlar herzaman yeni yöntemler bulurlar,buluruz...?!

Fileserve geri veldi büyük ölçüde. Böyle gelişmeler yeniden cesaretlenmelerini sağladı açılsa iyi olur. Megauploadla işim olmaz ama diğer siteler megauploada göre hareket ettiğinden önemli.

o siteyi ben çok seviyodum ama kapandı. haralde en çok üzülenlerden biride benimdir. keşke kapanmasaydı :(

en guzel dosya palasim sitesiydi. Hep bu kapitalist duzen yuzunden.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir