MegaUpload, tüm verilerini geri alıyor!

Geçtiğimiz yıl apar topar kapatılan dev dosya paylaşım sitesi MegaUpload'dan müjde var!

MegaUpload, tüm verilerini geri alıyor!

Bir zamanların çok popüler dosya paylaşım sitesi Megaupload'a açılan davanın sonucunda sitenin ofislerine baskın yapılmış, bilgisayar ve elektronik cihazlara el koyulmuştu. Ocak 2012'den beri yasal mücadelesini sürdüren sitenin sahibi Kim Dotcom, sonunda kullanıcılarının verilerini geri almayı başardı.

Baskınlarda sadece yasa dışı dosyalar ele geçmemiş, masum kullanıcıların hizmete yüklediği dosyalar da kaybolmuştu. Dotcom, mahkemenin yeni kararıyla birlikte dosyalarının tüm kopyalarını şifresiz olarak geri alabilecek. Temyiz mahkemesinin verdiği karar, polisin kopyaları hemen elinden çıkarmasına hükmediyor. Şifreleme kodları ise sadece onu koruyacağına ve ABD hükümet yetkilileri dahil kimseye iletmeyeceğine dair yazılı taahhüt veren iki polise iletilecek.

Böylece hem Dotcom, hem de Megaupload'ı kullanıp verilerine uzun süredir ulaşamayan kullanıcılar, önemli bir zafer kazanmış oldu.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

SÜPER Bİ HABER. şifremi hatırlıyorsam tabi :D

İki polis napabilecek. 16 Block filmi gerçek olur :)

yıllar geçmiş aradan

Şifremi kaldı 2 sene oldu be :D

Megaupload yönetimi daha bir gözüme girdi, adam istese verilerinizi kurtaramam devlet el koydu deyip kurtulabilirdi..... şifremi hatırlıyoruz diyen arkadaşlarda haberlerde Megaupload sahibinin resmen devlete savaş açtığı (evin önüne 1:1 ölçüsünde tank maketi koyarak mesaj verecek kadar gözü kara) bu savaşı mutlaka kazanacağı açıklamalarından yola çıkarak şifreyi bir kenara kaydet hiçbirşey yapamıyorsan e-mail`de taslak olarak şifreyi kayıt edebilirsiniz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir