Meğer Galaxy Alpha'da Gorilla Glass 4 varmış!

Samsung'un şu an piyasada bulunan bu yeni telefonunda en yeni Gorilla Glass 4'ün olduğu anlaşıldı!

Meğerse Galaxy Alpha'da Gorilla Glass 4 varmış

Plastiğe olan düşkünlüğü nedeniyle sıkça yerden yere vurulan Samsung, Eylül'de tanıttığı Galaxy Alpha ile daha "kaliteli", tamamen metal olmasa da gövdesinin bir kısmı metalden oluşan akıllı telefonlara ilk adımını atmıştı. Şimdi ise Corning, yaptığı bir açıklamada Alpha'da kullanılan camın yeni Gorilla Glass 4 olduğunu söyledi.

Corning'e göre Gorilla Glass'ın bu yeni sürümü, şimdiye kadarki Gorilla Glass'lara göre hasara en dayanıklı olanı. Gorilla Glass 4'ün Samsung'un Alpha'nın kalınlığını 7mm'ye çekebilmesinde de önemli payı var. Verilen bilgiye göre Alpha'nın 4.7 inç'lik Super AMOLED ekranının üzerindeki Gorilla Glass 4 katmanı, sadece 0.4mm kalınlığında.

Firma, Glass 4'ün 1 metreden sert yüzeylere düştüğünde yüzde 80 oranında kırılmadan hayatta kalabileceğini söylüyor. Bunun yanında ekran, Corning'e göre rakip cam ekranlardan iki kat daha güçlü. Alpha'nızı yere düşürdüğünüzde neden sağlam kaldığını merak ettiyseniz, sebebini artık biliyorsunuz. Gorilla Glass 4'ün Galaxy Note 4 gibi telefonlara da girip girmediği ise şimdilik bilinmiyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Gorilla glass 4 note 4 te varmış gorillaglass.com da yazıyor bilginize

GSMArena'ya göre Note 4'te de Gorilla Glass 4 varmış.

Yav, ayfon olsaydı, daha yapmadan elli kere reklamını yapar, yapıp satasıya kadar da afrika yerlilerinin bile gözüne gözüne sokardı...

Telefonum Lumia 925. 2 kere 1m den asfalta duştu.1 kere 1m den tuvaletin mermerine cam üzerine düştü ve 1.5m den vestiyerden tahtanın üzerine düştü. Telefonum da jelatin ve kılıf bulunmakta. Sonuç olarak hiç bir hasar yok. Siz düşünün artık.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir