Meizu'nun "Çerçevesiz" Telefonundan Çizim Sızdı!

Çinli cep devinin bildiğimiz akıllı telefonlardan son derece farklı görünen yeni telefonundan iki çizim sızdı!

  • Zeynel A. Öztürk
Meizu'nun "Çerçevesiz" Telefonundan Çizim Sızdı!

Akıllı telefon piyasası, cam yüzeyden oluşan, alüminyum veya plastik gövdeyle çevrelenen, birbirine çok benzeyen cihazla dolu. Buna rağmen telefon üreticileri, daha hızlı işlemciler, daha iyi pil ömrü ve daha yüksek çözünürlükle bize yeni şeyler sunduklarını söylüyorlar. Tüm telefonlar birbirine benzediğinden, Xiaomi gibi firmaların Mi Mix gibi "farklı" telefonlar piyasaya sürmesi bizi şaşırtabiliyor.

Şimdi ise Çin'in ünlü telefon üreticisi Meizu'ya ait olduğu ileri sürülen bir telefondan çizimler ortaya çıktı. Webio'da paylaşılan görüntülerde dikkat çeken bir başka detay, "Beklenmedik bir şey geliyor" yazısı ve 24 Aralık 2016 tarihi. Ancak her zaman olduğu gibi bu sızıntıya da dikkatle yaklaşmakta fayda var. Özellikle de noel arefesindeki tanıtım gününe.

Sızan telefonun en az Xiaomi Mi Mix kadar büyüleyici göründüğünü söyleyebiliriz. Cihazın Mi'den birkaç önemli farkı da var. İlk olarak telefon, Mi Mix'in aksine üst ve alt tarafında herhangi bir çerçeveye sahip değil. Bu da akla ön kameranın ve donanım tuşlarının nerede olduğu sorusunu getiriyor.

Yine de akıllı telefon piyasasının yeniliğe ihtiyacı var ve "uçtan uca ekrana" sahip böyle bir cihaz, çok büyük bir yenilik olmasa bile, kendisini diğerlerinden ayırt edecek bir özellik sunabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

şimdi iphone düşünsün :)

Çerçevesiz ürünler üretmek zor değil. Bunlar sadece mühendislik işi. Yani imkansız değil. Sadece depolarındaki stokları bitirmek için son tüketiciyi eski teknolojilerle meşgul ediyor firmalar.

güzel duruyor , zaten birisi yapacaktı

Türkiyede varmıki bu telefonlar,gelse tutulur gösterişe çok meraklıyızya

çok güzel yaa resmen rüya gibi telefon

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play