Merak edenler için Nokia saat!

Gizemli bir kaynak tarafından ortaya atılan iddia, Nokia'nın en büyük 2014 bombasını işaret ediyor!

  • Ertuğrul Süngü
Merak edenler için Nokia saat!
2014 akıllı saatlerin yılı olacak

Akıllı telefonlardan sonra adını çok sık duymaya başladığımız, Samsung Galaxy Gear, Sony SmartWatch 2 ve Pebble ile ilk modellerine çoktan kavuştuğumuz akıllı saatlerin, giderek çoğalacağı çok önceden belliydi. Nitekim bu işe soyunan devlerden bir tanesinin de, son iki yılın en iyi çıkış yapan markası Nokia olacağı konuşulan bir gerçekti.

Aradan geçen uzun zaman sonundaysa, adı açıklanmayan bir kaynak tarafından ortaya atılan iddialara göre, Nokia'nın üretimi gecikmiş akıllı saati hakkında yeni bilgiler gün ışığına çıktı. NokiaPowerUser'a konuşan gizemli kaynak, Nokia'nın akıllı saatini 2014 yılının üçüncü çeyreğinde satışa sunulacağını ama Microsoft'un bu yıl aldığı cep telefonu bölümünden tamamen ayrı olarak üretileceğini iddia etti.

Cihazın özelliklerine bakacak olursak... Saatin Nokia Morph tabanlı, yani farklı fonksiyonlar için görünüm ve şekil değiştirebilecek bir ürün olacağı düşünülüyor. Cihazın üretim ekibinin başındaysa Gelişen Cihazlar başkanı Axel Meyer ve Tasarım başkanı Peter Skillman bulunuyor ki bu iki önemli isim de Nokia'nın HERE iş ve cep telefonu konsepti için ter döküyorlar.

Öyle görünüyor ki yeni yıl ile birlikte akıllı saat sektörü ciddi anlamda hareketlenecek zira Apple iWatch için Ekim 2014 tarihini işaret ediyorken, Samsung da yeni saati olması beklenen Galaxy Gear fitness için 2014'ü bekliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Hayırlısı be gülüm

Nokia batacaktı yalnız gitmek istemedi belliki yanında microsoftuda götürecek.

@26 Ara 2013 18:00 Apple'n Samsung'un batar da Microsoft batmaz o kadar da uzun boylu değil. Batması için dünyanın dağılması lazım.

@26 Ara 2013 18:00herkes batar mıcrosoft batmaz gulum :D

Özenti......

Akıllı saat piyasası en fazla kol saati kullanan ya da kullanmak zorunda kalan kişilerin oranı kadar genişleyebilir. Nokıa'nın şu an bu piyasaya girmesi sadece gereksiz para kaybı anlamı taşıyor. Bilge Baykuş / Wise Owl

Hiç gerek yok saate

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost