Mercedes, AMG CLA35'i Gösterdi

Mercedes, New York Otomobil Fuarı öncesinde yeni aracının ön tanıtımını gerçekleştirdi!

  • Levent Öztürk
Mercedes, AMG CLA35'i Gösterdi
Mercedes-Benz

Mercedes-AMG'nin A35'i New York Otomobil Fuarı öncesinde tanıtmasının üzerinden sadece birkaç hafta geçti ancak görünene göre bu araç hızlı bir şekilde yeni bir dört kapılı tarafından takip ediliyor.

Mercedes-Benz, Mercedes-AMG CLA35 için yeni bir ön tanıtım yayınladı. Çok fazla bilgi verilmese de "daha fazlasının geleceği" ve aracın "her açıdan nefes kesici" olduğu söylenmekte.

CLA35'in A35 ile motor açısından hemen hemen aynı olacağı tahmin edilebilir. Bunun anlamı da CLA35'in 2 litrelik turbocharged I4 motoru ile 302 beygirgücü ve 295 pound-feet torka sahip olacağı oluyor.

Performans açısından ise A35, saatte 100 kilometreye sadece 4.7 saniyede ulaşabiliyor ve CLA35'in de yaklaşık olarak aynı sürede ulaşması beklenebilir. CLA35'te A35 üzerine gelecek eklentilerin arasında ise daha sert bir süspansiyon, daha büyük frenler, yeniden ayarlanmış direksiyon sistemleri beklenebilir.

Mercedes-Benz, CLA35'in nerede tanıtılacağını açıklamış değil ancak A35'in New York Otomobil Fuarı'nda tanıtılacağı düşünülürse, ikilinin beraber tanıtılacaklarını tahmin etmek çok abartı olmaz. Tabi ki Mercedes fuarı beklemeden ayrı bir etkinlik de düzenleyebilir ancak neler olacağını anca zaman gösterecek...

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play