Mercedes: Ve karşınızda E-Cell Plus konsepti

Otomotiv devi Mercedes de rüzgara karşı koyamadı. İşte en teknolojik Mercedes: E-Cell Plus...

  • Ali Güngör

Kaptutun altındaki özellikler...

Kaptutun altındaki özellikler...
Batarya aracın çifte zemini arasında yer alıyor

Motor, kaputun altında yer alıyor ve 18kWh kapasiteli lityum-ion batarya ile önden çekiş sağlıyor. Bu batarya aracın zemininin altında yer alıyor.

Sadece elektrikle 100 km menzile sahip aracın bataryası bitince arka tarafta yer alan küçük bir benzinli motor devreye giriyor ve aracın menzilini 482 kilometre uzatıyor. Toplamda 582 km menzile sahip aracın benzinli motoru üç silindir, 1000 cc ve turbo-şarjlı. Bu motor Smart'tan alınmış.

E-Cell Plus'ta 50kW (67bhp) gücü 3500 devirde sağlıyor.Aracın maksimum hızı saatte 150 kilometre ve 100 km hıza çıkması 10 saniyenin biraz üzerinde zaman alıyor.

Bu tasarımın kendisinin değil ama çok yakın bir benzerinin yakın gelecekte satışa sunulması bekleniyor.

Yeni teknolojik Mercedes'in büyüleyici görüntülerine galerimizden ulaşabilirsiniz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

güzel bi araca benziyo mercedese laf yok

Ya kafayı yicem geleceğin yakıt türü olan Hidrojen'den türkiyede çok var ama 1 veya 2 firma ne mi çıakrtıyor... ahhh bee keşke atatürk gibi bir lider daha gelseydi şu ülkenin başına...

putin gibi akıllı adam lazım...

ön kısmı Aston Martini DBR9 geri kalanı Renault Scenic olmuş.Nedense hibrit araçların tasarımlarına alışamadım ama (sport hibrit araçları saymazsak) mercedesin bu aracı hibrit araçlar içinde en iyi tasarımlardan birisi.

çok kötü görünüyor, zaten mercedes'e bi türlü ısınamadım her arabasının şekli berbat..

2 yıl içersinde kendi arabamızı yapıp direk elektirik motoruyla çalışan yakıt ikmaline gerek duyamayan araçlar üretsek ki şu an ki teknoloji ile yapılabilir gerçek bağımsızlığa bir adım daha atmış oluruz ülke olarak ama nerede varsa yoksa onuda satalım bunuda satalım yok birşeylere açılım getirelim topraklarımızı vermeyelim kiralayalım taaki torunumun torunu zamanında geri alana kadar fln filan

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Kaptutun altındaki özellikler...
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir