Mercedes'in yeni elektrikli otomobili yolda

Mercedes'in Tesla ile mücadele edecek kadar iddialı olan yeni otomobili, işte bu tarihte geliyor!

  • Ercan Uğurlu
Mercedes'in yeni elektrikli otomobili yolda

Mercedes-Benz'in Tesla ile rekabet içinde olduğu bilinen bir gerçek. Şirket yöneticilerinden David McCarthy'nin Motoring.com.au sitesine verdiği röportaja göre de bu açıkça ortaya dökülmüş durumda. McCarthy'nin verdiği bilgiye göre, Mercedes eylül ayında veya Paris Motor Show'undan kısa bir süre önce yeni elektrikli aracını tanıtacak. Tesla ile rekabet edecek Mercedes sedan konsept otomobili, henüz McCarthy tarafından bile görülmemiş.

Şimdiden "Tesla yok edicisi" olarak anılan Mercedes'in bu yeni aracı, ayrıca Elon Musk'ın yaşadığı stok ve bütçe sıkıntılarıyla da karşılaşmayacak gibi görünüyor. Bu anlamda da Tesla ile rekabetçi konumunda olacak olan Mercedes, hız konusunda büyük bir fark getireceğini söylüyor. Zira model hakkında daha önce söylenen sözlere göre otomobilin "tehlikeli derecede" hızlı olacağı biliniyor.

Nasıl bir otomobille karşılaşacağımız şimdilik meçhul. Fakat Elon Musk ve ekibinin, Alman devi Mercedes hakkında kaygılanmasında bizce yarar var...

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Ben daha iyi bir otomobile binmedim. Mecedes yaparsa en iyisini yapar.

Tesla ile Mercedes aynı sınıfta değil. Ciddi fiyat farkı olacaktır. Bundan dolayı Tesla yok edici demek biraz anlamsız kalıyor.

Mercedes yaparsa en iyisini yapar evet fakat acaba Tesla Model 3 kadaar uygun fiyata sunabilecek mi? Yoksa sadece ultra zenginlere hitap eden az satan bir araç olarak mı kalacak? Önemli olan bu, Tesla Model 3'ün daha çıkmadığı halde 500.000 ön sipariş aldığını unutmamakta fayda var, burada başarı aracın ne kadar iyi olduğu değil elektrikli araçların yayılımına nasıl katkıda bulunduğu ile ölçülmeli diye düşünüyorum.

tesla gibi bedava elektrik ve internet sunsun..vede ondan daha ucuz olsun işte o zaman rakip olur

Gelecek teslanın. Geç kaldılar tesla en iyisi.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play