Messenger'dan Skype'a nasıl geçilir?

Messenger'dan Skype'a geçmek istiyor, ancak ne yapacağınızı bilmiyor musunuz?

Messenger'dan Skype'a nasıl geçilir?

Skype'ı kullanarak, tıpkı Messenger'da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz. Bunun yanı sıra Skype size, diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanır.

Başlamak için;

 1. Skype'i kullanmak için, öncelikle http://www.skype.com adresinden Skype'i bilgisayarınıza indirin.
 2. Microsoft Live Messenger hesabınıza girmek için pencerenin sağ kısmında yer alan Microsoft Hesabı seçeneğine tıklayın.
 3. Böylece Messenger kimliğinizle Skype'a giriş yapabilirsiniz. Skype'ı kullanarak, tıpkı Messenger'da olduğu gibi anlık mesajlar gönderebilirsiniz.
 4. Messenger'daki tüm kişileriniz Skype'a otomatik olarak tek bir yerde olacak. Eğer yalnızca Messenger kişilerinizi görmek istiyorsanız kişi listesinde önce Tümü'nü ardından Messenger'ı seçebilirsiniz. Skype size diğer Skype kullanıcılarıyla ücretsiz sesli ve görüntülü arama yapma imkânı da tanır.
 5. Favori belirlemek için, kişi adını sağ tıklayın ve Favorilere Ekle'yi seçin veya kişiyi sol tıklayarak tutun ve listenin en üstüne sürükleyip bırakın. Favori yaptığınız bir kişiyi favorilerden kaldırmak isterseniz de tekrar aşağıya sürükleyebilirsiniz.
 6. Mesaj yazmak için mesaj yazacağınız kişiyi tıklayın, hemen sağ tarafta bir anlık mesajlaşma penceresi görünür. Mesaj göndermek için Enter tuşuna veya Mesaj gönder düğmesine basmanız yeterli.
 7. Anlık mesajlaşma penceresinde bulunan gülen yüz simgesine tıklayarak bir ifade ekleyebilir veya bunun için her zamanki kısayolları kullanabilirsiniz.
 8. Grup görüşmesi yapmak istiyorsanız kişi listesinin üstündeki Bir grup oluştur'u tıklayın ve kişileri bu gruba sürükleyin. Ya da artı işaretini kullanıp Kişi ekle'yi seçerek o andaki sohbetinize birisini ekleyin.
 9. Yeni kişiler eklemek de çok kolay. Üst kısımdaki Bir kişi ekle düğmesini tıklayın veya Ada, Skype Adı'na ya da Microsoft hesabına göre arama yapmak için yine üst kısımdaki arama çubuğunu kullanın.
 10. Fotoğraf gibi bir dosya paylaşımında bulunmak için dosyanızı masaüstünden veya dosyanın bulunduğu klasörden sürükleyip anlık mesajlaşma penceresine bırakabilirsiniz. Ya da pencerenin üst tarafındaki artı işaretini kullanarak Dosya Gönder'i seçebilirsiniz. Kişilerinizi de aynı şekilde paylaşabilirsiniz.
 11. Tüm yazışmalarınız Yakın Zamanda sekmesinin altında tutulur. Dolayısıyla, geri dönüp dün, geçen hafta, hatta birkaç ay önce gönderdiğiniz bir fotoğrafı veya dosyayı bulabilirsiniz.
 12. Windows Live Messenger'dan Skype geçiş ve Skype'ın kullanımı işte bu kadar kolay.

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

MSN Messenger uygulaması efsane oldu yani. IRC/MSN derken neler çıktı yahu. Skype'a ısınamadım ben ya. MSN in, Skype out. :S

adamlar skype i alalı 2 yıl olduğu ve geçişi zorunlu hale getirdiği halde halen skpye üzerinden Hotmaile hızlı ulaşım linki yok. windows8de başlat tuşunu kaldırmak gibi olmuş. ha benim umrumda mı? değil. şikayet eden kullanıcalarla beraber her gün küfür yağdırıp rahatlıyoruz. kullanıcıları bazı kolaylıklara alıştırıp sonra da onu ellerinden almasınlar.

hesap birleştirme verilmemiş. skype kullanıcı adıda olmalı mecburen

Bu işin sonu kötü anlayın artık yahu. Skype'ın gizlilik bildirimiyle messenger'ın gizlilik bildirimi arasındaki farkları incelerseniz,Tüm bilgilerinizi parayı verene satarız dediğini anlarsınız.

microsoft hesabı ile giriş yapamadım. Üzgünüz hesap açma ayrıntılarınızı tanıyamadık.... şeklinde hata veriyor. bu ne şimdi?

evet bazi hizmetler parali olma yolunda

Yıllardır skype ısınamadım.Zaten Lİnux da Skype üzerinden messenger hesabına giremiyorum.(Girmeyide beklemezdim zaten) :) WİnE ile live messenger kurayım bakalım çalışacak mı:))

Messenger'ı istiyorummmmmmmm...

bence güzel oldu skype daha gelişmiş

messenger ı bırakalı çok oldu son 3 yıldır skype kullanıyordum ikisinin birleştirilmesi iyi olmuş. skype messenger a göre çok daha gelişmiş ve güzel bir program bence.

yahu artık msn mi kaldı hala bunu kullanan sivri zekalılar var mı gerçekten?

microsoft bu kafayla giderse, daha çok kullanıcı kaybeder.

msn bitti artık skpe var

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir