Microsoft Messenger'da yeni dönem...

MSN Messenger'da bir devrin sonu: Çok kullanılan Messenger hizmeti tarih oldu, yerini Hotmail aldı.

Windows Live Hotmail Özellikleri

Hotmail, Gmail ve Yahoo e-posta hesaplarını tek programdan kullanma imkanı sunuyor. Takvim hizmeti, Outlook Express ile kolay kullanım ve haliyle Windows Live özellikleri sunuyor. Her şeyi derli toplu tutması gayet güzel. Bu arada Yahoo e-posta hesabınıza Windows Live Hotmail üzerinden erişebilmek için Yahoo!Plus üyeliğiniz olması gerektiğini de hatırlatalım.

İnternete bağlı değilken de önceden aldığınız e-postaları okuyabiliyor, cevap yazabiliyor ve takvime bakabiliyorsunuz. Daha sonra bağlandığınızda bu hazırladığınız iletileri tek tıklamayla göndermek mümkün.

Güvenlik açısından da seneler öncesinin Hotmail'ıyla kıyas kabul etmeyecek kadar iyi durumda. Başlıca e-posta hizmeti sağlayıcıların hepsinde bulunan spam yani gereksiz e-posta filtresi ve kullanıcıları engelleyebilmek sunduğu temel özelliklerden.

Bu arada takvim ile bağlantılı olarak göz ardı etmiş olabileceğiniz ancak oldukça yararlı bir özelliği de hatırlatalım. İsterseniz belirlediğiniz tarihlerde cep telefonunuza hatırlatma mesajı gönderebiliyor. Ayrıca bu takvim ile calendar.live.com üzerinden istediğiniz kişilerle istediğiniz takvim bilgilerini paylaşarak iş ve etkinlik planlarınızdan çevrenizi haberdar edebilirsiniz. Elbette iş ve arkadaş çevrenizin de bu takvimi ve siteyi takip etmek bir alışkanlığı olmalı ki bir işe yarasın. Bu özellikler oldukça faydalı olmasına karşın bu takvim hizmetinin içinde yer alan etkinlik paylaşımında Facebook açık ara önde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

ebuddy gibi sitelere akar millet sorun değil :P

GTalk her zaman yeniliklerin öncüsü olmuştur.

ıyıyız :D

Hiç gtalk kullanan birisiyle karşılaşmadım. Heryerde lafı ediliyor ama bana kimse "adresim şu gtalk ile konuşuruz" gibi birşey demedi. Ama yahoo, skype, zamanında icq ve tabiki her zaman msn kullanan bir sürü kişi var. Gtalk bence bazı şeyler gibi milletin önüne getirilip duruyor. (google, firefox, linux, openoffice.org vs.) Ama tutmadı mı tutmuyor işte.

Güzel olmuş ne diyelim. x) By LejyoneR .

- meebo'yu da unutmamak lazım tabi :))

ehh, ben hala işyerinden giremiyorum. gtalk'ı kullanabiliyorum ama.

hakuteiken sen bizim şirkettesin sanırım=)

gtalk ve live hotmail, meboo yada ebuddy ile kıyaslanmayacak hizmet sunuyor. farklı kulvarlarda çalışıyorlar. bi kesim sadece anlık mesajlaşma deneyimi sunarken diğer kesim online takvim ve mail entegrasyonu sunuyor...

Gtalk kullanan birçok kişi gördüm ben sen görmemişsin dostum. Bende kullanıyorum.

Yanlış bilgi verilmiş. Ben şu anda Yahoo US'i kullanıyorum ve Yahoo Mail Plus kullanmam gerekmiyor.

evet güzel olmuş.

İchat'ın kamera özellik&kişiselleştirilmesine hayranım.Windows live Hotmail'in yeni özelliği süpermiş.GTalk'ı bilmiyorum.

Arkadaşlar benim sorunum başka ben bir hata sonucu xml stili ileti geçmişilerini xsl stiline çevirdim tekrar okunabilir xml stilini nasıl getir getirebilirim yardımlarınız için teşekkürler.

yahu kişilerim görünmüyor bu mesnede ne biçim sey bu yahu

GUNCELLEME YAPMAK ISTIYORSANIZ E-MAIL ADRESINIZI GIRMELISINIZ DIYECEKLERI GUNU IPLE CEKIYORUM. MICROSOFT UPDATE IN ICINDE WINDOWS LIVE DIYE BIR KISIM CIKIYOR VE 1.1MB LIK BIR ON YUKLEME PROGRAMI CIKIYOR BURAYA TIK ATARSANIZ PRPGRAM INIYOR ASLINDA TUM SECIMI ORADA O SAYFA DA YAPABILSEK IYI OLURDU. VE MS SECURITY ESSENTIALS DA BURADAN YUKLENSE IYI OLACAK. HEM ELINIZDEKINI ANTIVIRUS U KONTROL EDERDI HEM DE PC NIZI VE ICINDEKILERI.VE USB LERINIZE TAKTIGINIZ HERSEYI SIZE LISTE OLARAK VERIRDI.YANI SIZ YOKKEN KIMLER NE TAKMIS USB KISMINDAN NELER YAPMIS.NELER YUKLEMIS.BUNLARIN RAPORUNU EDINMEK LAZIM....

Websense'nin engelleyemediği IM'ı hangisi yaparsa bu yarışı o kazanır :)

Sorunlu bir eklenti sürekli cöküyor....

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
2
Windows Live Hotmail Özellikleri
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir