Metallica da internet diyor

Bir zamanlar MP3 paylaşımına savaş açan grup, yeni albümünü internetten yayınlamayı düşünüyor.

Metallica da internet diyor

Metallica dendiğinde akla gelen sadece eski klasikler değil: Grubun birkaç yıl önce Napster ve MP3 paylaşımına karşı açtığı savaş hala akıllarda. Baterist Lars Ulrich hiç üşenmemiş, Napster üzerinden Metallica MP3'lerini paylaşan kullanıcıların inanılmaz uzunlukta bir listesini yapmış ve Napster yöneticilerine vermişti.

Ama internetin önüne geçmeye Metallica'nın bile gücü yetmedi. Bir zamanlar liste yapmak için büyük zaman harcayan Ulrich, geçtiğimiz günlerde şaşırtıcı bir açıklama yaptı. Ulrich, grubun Warner etiketiyle piyasaya çıkacak son albümünü internet üzerinden dağıtabileceklerini söyledi. Albümün internetten dağıtılıp dağıtılmayacağı ya da dağıtım sırasında sembolik de olsa bir ücret talep edilip edilmeyeceği henüz kesinlik kazanmış değil. Ancak yapılan bu açıklama bile, internetin gücünü göstermesi açısından oldukça anlamlı.

Hatırlanacağı gibi, radiohead ve Nine Inch Nails grupları da son albümlerini internet üzerinden dağıtmışlardı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

vay napster olayını düzeltmek istiyor galiba metallica
Yinede 1 numaralar biletimide aldım şimdiden MetallicA Yeahhhh

son çırpınışlar

Üstüne para verseler indirmem :)

Adamlar emek harcayıp albüm yapıyor. Kolayca indirip dinliyorsunuz. Müziğin hiç bi anlamı kalmadı insanlar istediği müziği kolayca indirip dinliyor. Böyle olmaması lazım, görüyosunuz günümüz müzisyenlerini. Kalite icin emek, emek içinse para vermeniz lazım. Parasız dönmüyor dünya.

geçti artık ;)
yaşlandınız

her zaman şunu savundum makul bir fiyatla bir albüm satılsa kimse korsana yönelmez devamlı başkalarını şuçlamak yerine şu albüm fiyatlarını biraz indirsinler

Dinleyen var dinlemeyen var :D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir