Metro arayüzünü Windows 7'de tercübe edin!

Metro arayüzünü Windows 7'de denemenin şimdiye kadar gördüğümüz en yi yolu...

  • Zeynel A. Öztürk

Windows 8 ile tanışacağımız Metro arayüzü, dokunmatik cihazlarda iyi bir denetim sağlayacak şekilde geliştiriliyor. Peki dokunmatik olmayan, normal PC'lerde Metro arayüzüne alışmak için zaman harcamamız gerekecek mi? Bu yazımızda size tanıacağımız araç yardımıyla Metro'yu Windows 7'de şimdiden deneyebilir, ona kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Metro arayüzünü denemek için en iyi seçenek, şu an Omnimo arayüzü. Omnimo'yu yükleyebilmek için öncelikle bu adresten Rainmeter'ı yüklemeniz gerekiyor (1.3MB). Rainmeter, Windows'a kolaylıkla tema eklemenizi sağlayan bir masaüstü özelleştirme yazılımı.

Rainmeter'ı indirip kurduktan sonra Omnimo web sitesine gidip 22MB'lık zip dosyasını indirmeniz gerekiyor. İndirdikten sonra arşiv içeriğini bir klasöre açın ve Setup.rmskin dosyasına çift tıklayın, ardından Install'a tıklayın.

Omnimo'yu yüklerken çözünürlüğünüze göre bir tema seçmeniz istenebilir. Sunulan üç seçenekten birincisi Windows Phone tabanlı, ikincisi Metro tabanlı, üçüncüsü ise boş ve kişiselleştirilebilir bir temadır. Seçiminizi yaptıktan sonra Windows 7'nizde Metro arayüzünün tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

nasıl birşey deneyen varmı?

yok daha neler Win8 tablet mi hayır ne kadar iyi olursa olsun yinede tabletde android yada ipad

bence dokunmatik ekranınız yoksa metro hikaye

deneyen varmı?

masaüstünde metro arayüzüne hiç gerek yok.

deneyin mükemmel :D

dokunmatik monitörü olanlar için çok güzel, hem kasmıyor. ama normal monitörler için hiç indirmeyin bence

masaüstü bilgisayarlar için gerek yok.Beta sürümünü yüklediğinizde de bu arayüzün gereksiz bir şey olduğunu göreceksiniz. bir tek faydası olacak o da gözleri iyi görmeyenler için kolaylık olacak.

sisteme zarar verirmi ?

Metro arayüzü gereksiz düşünenleri anlamıyorum / yenilik size ayak uydurmaz sizin ayak uydurmanız lazım ki gelişin biraz.

w8 de merak ettiğim bir uygulamaydı, burada verilen bilgilerle kurulumu yaptım ve çok akışkan güzel kullanışlı bir görsel. farklı bir pc kullanım deneyimi için kullanılabilir.

@28 Ağu 2012 20:01 Aynen karşim D:

masaüstünüz yerine resimlerde gördüğünüz ekranı kullandırıyor. bence beş para etmez. uzun süreli kullanılabilecek bir yazılım değil.

sisteme zrar werirmi

Bence iyidir şu an indirmeyi başlattım peki türkçesi varmı şimdiden teşekkürler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play