Metro Exodus ile Açık Dünya'ya Merhaba!

Metro serisi, Exodus ile geri dönüyor! İşte E3 2017'de gösterilen etkileyici tanıtım videosu...

Metro Exodus ile Açık Dünya'ya Merhaba!

Metro 2033 ve Metro: Last Light'ın yapımcısı 4A Games, Rusya'da geçen post-apocalyptic serilerine bir yenisini daha ekledi: Metro Exodus. Daha önceki Metro oyunlarının gördüğü büyük ilgi, bu yeni oyun konusunda da ümitli olmamız için yeterli bir neden gibi görünüyor.

Microsoft'un E3 2017 konferansında duyurulan Exodus, 2018'de Xbox One ve Windows 10'a geleceği gibi PS4'de de olacak. Oyunun, Xbox One X ve PlayStation Pro'da hangi farklarla karşımızda olacağı ise henüz bilinmiyor.

Metro Exodus - E3 2017 Announce Gameplay TrailerMetro Exodus - E3 2017 Announce Gameplay Trailer
Metro Exodus is an epic, story-driven first person shooter from 4A Games that blends deadly combat and stealth with exploration and survival horror in one of the most immersive game worlds ever created. Flee the shattered ruins of dead Moscow and embark on an epic, continent-spanning journey across post-apocalyptic Russia in the greatest Metro adventure yet. Explore the Russian wilderness in vast, non-linear levels and follow a thrilling story-line inspired by the novels of Dmitry Glukhovsky that spans an entire year through spring, summer and autumn to the depths of nuclear winter. Metro Exodus will be departing 2018 on Xbox One, PlayStation 4, and PC! Song: 'In The House In A Heartbeat (Exodus Mix)', Written & Composed by John Murphy, Cover by Feel For Music, Published by Sony ATV. If you'd like to see this track released, let us know in the comments! Web: Twitter: Facebook: Instagram:

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz