Michael Jackson'ın ölümü interneti vurdu!

Müzik dünyasının taçsız kralı Michael Jackson öldü, olan internete oldu...

Michael Jackson'ın ölümü interneti de vurdu
Twitter'da üç dakika içinde 10 milyon "tweet" yazıldı.

Pop'un kralının ani ölümü sevenlerinin yanı sıra interneti de yıktı. Özellikle geçirdiği kalp krizinin ardından belirsiz olan sağlık durumu birçok siteye zor anlar yaşattı.

TMZ.com magazin sitesinin Türkiye saati ile 00:30'da Jackson'ın hastaneye kaldırıldığını duyurması ile site çok kısa bir süre içerisinde haberi öğrenmeye çalışan sevenleri yüzünden tepki veremez hale geldi. Bunun ardından haber büyük bir hızla Twitter'da yayılmaya başladı.

Tam üç dakika içerisinde Jackson'ın durumu ile ilgili 10 milyon mesaj yazıldı. Twitter'ın teknik sınırlarını zorlayan bu trafik kimi zaman "hata balinası"nın gösterilmesine sebep oldu.

Dev isimler de etkilendi...

TMZ'ye ulaşamayan kullanıcılar bu sefer yine bir Hollywood magazincisi olan Perez Hilton'un sitesine koştular. Bu baskıya dayanamayan Hilton'un blogu da kısa süre içerisinde çöktü. Bu sırada Jackson'ın ölmediğini, sadece komada olduğunu yazan büyük haber sitesi L.A. Times'ın giriş sayfası da birkaç dakika içerisinde meraklı kullanıcılardan nasibini alarak sessizliğe gömüldü.

Bu trafikten Wikipedia da kaçamadı. Şarkıcının durumunu merak edip Wiki sayfasını aynı anda güncellemeye çalışan yüzlerce kullanıcı Wikipedia sunucularını oldukça zorladı.

Michael Jackson'ın ölümü çevrimiçi alışveriş mağazalarını da etkiledi. Amazon.com'da en çok satılan albümler listesine ilk 15 sırayı Michael Jackson albümleri işgal etti.

Ceyhun Seval

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Üzücü bir haber. Bende duyarlılığımı gösterip bir blog yazısı yayınladım facebook ve blogumda. Gerçekten müzikal olarak müthiş bir insandı. Rahat uyusun.

Efsane, hale inanamıyorum yahu.. Çok güzel kariyeri vardı.. kimseyi taklit etmedi, taklit edildi.. muthiş konserler, muthiş ses, ve müzik. öldü gitti amma hiç unutulmayacak. Asır biter geçer, hale taklit edilecek anılacak bundan eminim. biz nasıl atatürk'ü unutmadık ve anıyoruz.. oda öyle olacak. iz bıraktı ne diyeyim.

çok popülerdi dünyanın dans kralı resmen çok erken öldü huzur içinde yatsın yeri cennet olsun

Tam bir efsaneydi..orjinal bir insandı..ama ölüm herkeze işte..Allah rahmet eylesin oralarda "hee hee" diye bağırıp moonwalk yapsın..Marka gibi adam resmen.. :)

muhafazakarlar çocuk tacizi diye iftira attılar çünkü ne kadın ne erke müthiş bises di yani meleği andırıyodu yok olmaz dediler erkek olacaksın ama kimse yinede inanmamış anlaşılan huzur içinde yatsın

ölüm sırlanmış bir kara delik kimleri yutmadı ki

herşeyi olan insanın hiç bişeyi yoktur
varlık içinde yokluk ve mutsuzluk olaybudur

O kilitlemeyecek de ben mi kilitleyeceğim
Sahici popun kralı öldü.Normaldir.
Jacksonu 90 sonrası doğanlar pek iyi tanımazlar.
Bilmeyenler için benden tavsiye;
"give into me" "who is it?" " You Rock My World" "bad" "Smooth Criminal" "billie jean" "black or white" " Somebodys Watching Me" " Don't Stop Till You Get Enough" "Thriller"

Amerikada Türkiyedeki gibi erkek erkeğe normal selamlaşma yapsak adama Gay derler, saçma sapan adetleri var, çok şirin bir çocuk görseniz sevmek isteyip sevseniz tacizden hakkınızda dava açılabilir, mal mal adetleri var, Micheal hakkında söylenenler palavra, müthiş bir insandı, bazı insanlar dünyaya 100 yılda bir gelir ama micheal gibi biri dünyaya sadece bir defa gelir :(

Bir efsanenin sırlarla dolu sonu...

adamın qöslerini satsalar alırım valla

çok yakışıklı yetenekli ve alçakgönüllüydü arkadaşım tanışmıştı biliyorum çok ağladım o ölünce

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir