Microsoft'a iki işletim sistemi teklifi ve...

Microsoft, Lumia'lar için gelen Android teklifini gülerek geri çevirirken, bakın sonra ne yapmış...

Microsoft'a iki işletim sistemi teklifi ve...

Nokia'yı satın alan Microsoft'a ilginç bir teklif geldiği ortaya çıktı. Teknoloji piyasası Microsoft'a, kullanıcıların işletim sistemine kendisinin karar vereceği bir telefon yapma teklifi götürmüş. Buna göre Microsoft, Nokia müşterilerine Windows Phone veya Android sistemini seçme imkanı verecekmiş. Ancak Microsoft'un bu teklifi, "çok güldükten" sonra geri çevirdiği de söyleniyor.

Fakat fikrin temel yapısını beğenen Microsoft'un daha sonra HTC'ye giderek, aynı teklifi onlara yaptığı; Android sistemli telefonlarına Windows Phone yükleme seçeneğini eklemesini istediği de iddia ediliyor. Bu teklife göre de HTC, ürettiği Android telefonlara kolayca Windows Phone sistemini yüklemeyi sağlayan bir uygulama geliştirecekmiş. Microsoft da bunun karşılığında HTC'ye lisans ücretlerinde indirim gibi pek çok avantaj sağlayacakmış. Fakat bu plan da pratiğe geçememiş. 

Bu dedikodular, telefon üreticilerinin birbirinin pazar paylarını ele geçirmek için perde arkasında nasıl numaralar çevirdiğini bir kez daha ortaya koymuş oluyor aslında...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Bu fikirler kullanıcı cephesinden bakıldığında kulağa hoş geliyor. Ama işin içinde uygulanma dükkanları olunca bu işler öyle kolay olmaz diye düşünüyorum.

Güzel bir düşünce esasen

Biz hala c# :/

@08 Oca 2014 13:23 java ile uçacan sanki ?

android kendi kendini bitirecek zaten az kaldı :p

@08 Oca 2014 13:28 zaten yoklukta gitti sadece

saçmalık windows zaten biir ivme kazandı neden android seçeneği koydursun

Android güzel bir işletim sistemi ops (Open Soucre Project) ancak yeterince stabil değil. İOS ve Windows daha stabil.

@08 Oca 2014 15:41 yemin et.

bütün telefonlarda böyle bir seçenek olsa daha iyi olur

Gün gelecek, herkes telefonuna istediği işletim sistemini kurabilecek...

Klasik microsoft işte. Rakipleri için elinden gelen çıkarcılığı yapıyor. Yeni bir şey yok...

Kesinlikle bu şekilde olmalı. donanımı alıp parasını verdiğime göre istediğim sistemi kullanma özgürlüğü de bende olmalı. bu şekilde androidli donanım canavarı cihazlara ios ve wp8 yüklediğimi düşündüğümde çok değişik fanteziler geliyor aklıma. hem bu şekilde işletim sistemi rekabeti daha sağlıklı olur.

@10 Oca 2014 14:52 of of... galaxy s4 e ios yüklense var ya... canım donanım mundar oluyo android ile ama güzel bir hayal sadece apple parasını bile versen iosu dışarıya vermez verse zaten apple olmaz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir