Microsoft, Android'li ceplere Windows istiyor

Eğer Microsoft ve HTC arasında bu anlaşma gerçek olursa, cep telefonu piyasası fena kızışacak!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Android'li ceplere Windows istiyor

İddialar doğruysa Microsoft, HTC'nin şu anki Android'li ceplerinin Windows Phone'lu sürümlerinin de sunulmasını istiyor. Bunun gerçekleşmesi halinde Microsoft, lisans maliyetlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Bloomberg'in raporuna göre Microsoft, bu talebi geçen ayki görüşmeler sırasında sundu. Microsoft'un işletim sistemleri bölümünün başındaki Terry Myerson, iddiaya göre HTC'yle lisans ücretlerini kısma veya tamamen ortadan kaldırmayı konuştu. Rapor, Myerson'un bu ay HTC yöneticileriyle görüşüp teklif üzerinde konuşacaklarını iddia ediyor.  Rapor, ceplerin iki işletim sistemiyle birden mi geleceği konusunda bilgi vermiyor. Ancak aynı telefonların farklı işletim sistemleriyle, iki farklı model olarak piyasaya sürülmesi daha olası.

Haziran ayında ortaya çıkan bir söylenti, HTC'nin Android'li One'ın Windows Phone'lu bir sürümünü piyasaya süreceğini iddia etmişti. Bu iddiaya göre HTC, Microsoft'un 22 Ekim'de resmi olarak ortaya çıkacak GDR3 güncellemesini bekleyecekti.

HTC'nin şu an Windows Phone 8X, Windows Phone 8XT ve Windows Phone 8S olmak üzere üç Windows Phone'lu cebi bulunuyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Of bebeğim harika olacak ama bende Windows Phone 8X var.

çift işletim sistemi olursa htc'nin yükselişini görebiliriz.

sabit işletim sistemi olmamalı.. kullanıcı aynı telefona istediğini yükleyebilmeli... o zaman hakkaten harika olur... ortada bi tane android telefon kalmaz... :)))

@05 Eki 2013 15:14 htc eski modellerinde tam tersi oluyordu. windowslu telefonlarına android yükleniyordu. sonradan da eski windows mobilerin büyük kısmı androide dönmüştü

One'nın wp8'li modeli çıksın direk alırım :)

Wp8 çok hızlı ve kararlı bir işletim sistemi. Gelişmesi ve yayılması kullanıcı yararına olur.

Dandik droid yok olsun zaten.

HTC den ve winds bi cacık olmaz

Microsoft Nokia'yı satın aldı hala başka telefonlarda istiyor. Bence Apple gibi kendi telefonunda kendi işletim sistemini kullanmalı. Yoksa bir özelliği kalmaz. Ama yayılma dönemi için en iyiside bu..

Microsoft kötü yorumluyor,? fakat windows mobiltelefonlar.Android'in Tekniyi' yanında sönük kalıyor.

windows makine dili olarak android'ten daha başarılı. bu yüzden android yüklü telefonlara göre daha zayıf donanımlarda androide göre daha başarılı bir performans ortaya koyuyor. yani android gibi donanım canavarı bir işletim sistemi değil. Nokia'nın en ucuz win.mobile yüklü modellerinin başarısının sırrı da bu. yakın ve orta vadede uygulama mağazasınıda iyice zenginleştirdiğinde IOS' u piyasadan sileceğine eminim. Çekişme android ve windows arasında yaşanır

Lumia kurtarmiyor demekki :) Catlak nokia fanlari is basinaaaa...

Sen de yorum yaz