Microsoft Apple'a kur yapıyor!

Microsoft'un en tepesinden, Apple hakkında duymaya alışık olmadığımız, şaşırtıcı açıklamalar...

  • Ali Güngör
Steve Ballmer'dan Apple'In başarısına övgü
iPhone App Store: Ticari bir başarı

Microsoft'un patronu Steve Ballmer'ın Apple'ın kült ürünü iPhone ile ilginç bir ilişkisi var.

iPhone çıktıktan sonra yaptığı açıklamada akıllı cep telefonu pazarında iPhone'u Windows Mobile'a rakip olarak görmediğini belirten bir açıklamasını hatırlamak gerekiyor "iPhone önemli bir pazar payı alamaz. Hiç şansı yok" demişti. 2007 yılındaki bu sözler, iPhone'un 500 dolarlık fiyat etiketi yüzündendi.

iPhone sadece birkaç ay sonra indirim yaptı ve indirimlere devam ederek dünya çapında akıllı cep telefonu pazarında çok önemli bir yere geldi. "Yüzde 2-3'ü aşamaz ama çok para kazandırır" diyen Ballmer böylece yanılmış oldu.

Ardından geçtiğimiz yıl kendi çalışanlarında bile iPhone görmek Ballmer'ı çıldırtmıştı. Ama görünüşe göre bu kızgınlık Google sayesinde geride kaldı.

Microsoft-Apple, Google'a karşı

iPhone'da Bing

Apple iPhone satışları bir yana, App Store inanılmaz başarılı oldu ve geçtiğimiz günlerde 3 milyar indirme çizgisini geride bıraktı.

Steve Ballmer ise Washington Üniversitesi'nde gazetecilerle konuşurken, Apple App Store hakkında "Apple, insanların emeklerini paraya dönüştürmesi ve ticari hale getirmesini mümkün kılan çok iyi bir iş çıkarttı" dedi.

Steve Ballmer, Windows Phone 7 ile birlikte Apple karşısındaki kızgınlığını bir kenara bırakmış görünüyor. Rakibin gücünü kabul ediyor ama daha önemlisi var, en büyük rakip olan Google'a karşı, Apple ile birlikte savaşmak istiyor.

Apple'ın da Google ile arası şu sıralar çok kötü ve Microsoft'un Bing arama motorunun iPhone'da standart arama motoru olacağı konuşuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Ballmer alınma ama bizler buna "Türkürdüğünü yalamak" ve "Bükemediğin eli öpeceksin" diye cevap veriyoruz.

iki firmada zaten önde!

Microsoft başarıyı taktir etmeyi biliyor bu güzel fakat hiçbir Apple yöneticisinden Microsoft'un başarısını dile getirdiğini hatırlayamıyorum bugüne kadar.

Apple ürününde Bing'i varsayılan olarak görmek pek çok Apple hayranını üzecektir.

İndirim yapmış apple 1600 tl den 1500 e düşürmüş bak bak

ilgimi çeken tek şey bu oldu. Bu memlekette devlet tarafından sömürülmekten başka yapılabilen pek birşey yok anlaşılan....

Bıkıldı artık her yerde ayfon konusu içimiz dışımız ayfon oldu yeter lütfen anladık güzel alet, dokunmatik ekran hareket algılayıcı appstore ama yetti vallahi. Bunda şu var ayfonda şu var hep aynı geyik kardeşim bırakın kim ne kullanırsa kullansın. İnsanların birbirini aramasını sağlayan araç insanların arasına açan araç haline geldi.

iPhone'da Bing default olsun, hatta başka arama motoru kullanılmasın ki Google'a güçlü bir rakip gelişsin. Çünkü bu Apple, Mozilla, Google güçlendikçe faşistleşiyor gibi izlenim oluşmaya başladı bende. En azından Microsoft bazı şeyleri sindirmiş ve herkese uygun çözümler üretiyor.

google netbook ve smartphone pazarını biraz karıştıracak:))

açıkcası android otursun hem fiyat hem teknoloji olarak. ilk smartphon'um olacak.. özellikle htc'yi takip ediyorum..

PcMaker'in dediğini ben diyecektim geç kalmışım Bükemediğin bileği öpeceksin :)

Ballmer alınma ama bizler buna "Türkürdüğünü yalamak" ve "Bükemediğin eli öpeceksin" diye cevap veriyoruz.

HIHI dogrudur apple batarda Amerikdaki rekabet yasasina göre sirketi bölmek zorunda kaliriz diye senelerce sirtlarinda gezdirdigi bilegi öper Microsoft.

üzülüyorum google a ya, bir numara olmak kolaydeğil... :)

Ballmer alınma ama bizler buna "Türkürdüğünü yalamak" ve "Bükemediğin eli öpeceksin" diye cevap veriyoruz.
---------------
Fanatiklikten beyninizi kullanmayi unutmussunuz.
1.Amerika dunyanin en buyuk ekonomisi ve asla bukemedigin bilek diye bir olay yok.
2.Turkcede buna en uygun soz dereyi gecerken ayiya dayi demek oluyor. Sirf bing olayindan dolayi Apple'a övguler yagdiriyor Steve nede olsa adasi. Bili the Gates asla böyle birsey yapmaz.
3. Aynisini Intelde söglemisti Apple icin nede olsa Applelar Intel islemci kullaniyor IBM degil .
4. Neyse bunlar danisikli dogus siz kafanizi fazla yorum bukemedigin bilek geyiklerine girmeyin bunlar amerikan yarin o paralar 30% faizli kredi olarak ulkemize gelir ve siz de doya doya MYPHONE 5G alirsiniz artik.

Şu google dan ne istiyorlar bir türlü anlamıyorum.

Sen de yorum yaz