Microsoft, Apple'a öyle bir yerde saldırdı ki

Microsoft Surface tabletlerini satmak için yine Apple'a saldırdı ama bu kez, galiba büyük hata yaptı

  • Cem Şancı
Microsoft'tan Apple'a satış sayfasında saldırı!

Microsoft, Surface tabletlerini sattığı online sayfasına, tam da kullanıcının artık Surface tabletini satın alma butonuna basacağı noktaya, "iPad'de olmayan şu özelliğe sahiptir," gibi ifadeler yerleştirdi. 

Pazarlama alanındaki uzmanların, müşterinin tam de ürününüzü satın almaya karar verdiği noktada rakibin adını zikretmenin pek çok müşterinin fikrini değiştirerek rakip ürünü almaya yönlendirebileceği uyarısını yapmasına rağmen Microsoft, pazarlama kuramlarına ters düşen bu uygulaması ile herkesi şaşırttı.

Microsoft, Surface modelini tamamen iPad'e rakip olarak konumlandırmak istiyor ancak piyasada kimse Microsoft'tan böyle bir hamle beklemediği için bu gelişme şaşkınlık yarattı. Bakalım bu yeni deneme, Surface satışlarını arttırmaya yardımcı olacak mı? Zira, büyük umutlarla ortaya çıkan Surface tabletleri beklentilerin çok altında sattı ve yeni CEO Nadella'nın kara listesinin başında Surface markasının olduğu da biliniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

bu konuda rezilsin microsoft ayrıca bir o kadar da beceriksiz....

@01 May 2014 19:44 senin gibi inanmıyorum çok ortak noktanız var.

Yalnız orada "MacBook Air" yazıyor :)

E windows 8 gibi berbat bir işletim sistemi kullanınca tabi kimse almaz

orda dbir anda dokunatik oluyor. Bir macboook air değil" yazıyorda, Surface'in kapışacağı bilgisayar Macbook pro'dur. Karşılaştırsın bakim bir retina ekranlı pro ile.

kusura bakma Microsoft ama kolay kola kimse bu bilgisayara 1.000$ bayılmaz

@01 May 2014 20:11 çünkü paraları yetmez.

Şu sıralar nedense chip sürekli Microsoft'a saldırıyor hayrola? Ayrıca Microsoft'un Surface'i iPad'a rakip olarak göstermesi nasıl oluyor da beklenmeyen hamle oluyor?

@01 May 2014 20:25 sonunda doğru düzgün konuşan biri

Haketmişler!

Sırf bu iğrenç rekabet ve aşırı yüksek fiyatı yüzünden alınmaz.

Surface değil Nokia lumia serisi tabletlere odaklanır tasarımı değiştirmez ve logoyu kaldırmazsa şansı olur yoksa pek şansı olmaz

Birakin chip ona buna saldiriyor demeyi. Her firma hakkinda haber yapiyor. Daha gecen günde apple neden kotuleniyor diye yorum yaziliyordu....

Bunu gören direk vazgeçer ipad alır.

İpad mi pro mu beş para etmezler. Usb beelk bile takamıgın bi işe yaramayan oyun tableti falan olur anca ınlardan

IPad'e de Surface de para verilmez. En az bir dizüstü (o bile az) kadar kuvvetli olmadığı sürece ben almam. Aynı işi cep telefonum ile bile yapabiliyorum.

Satışlar daha da düşer.

windows arayüzünü şeffaflaştırılmalı . alacaklar zaten görselliğe özen göstererek satın alıyor bu kadar sert grafiklerle işi zor

L1520 kullanan biri olarak windowslu cihazlar beş para etmez. Bu kadar insanı yoran canını sıkan bi sistem yok iostan geçtik guya bin pişman oldum

@02 May 2014 01:57 çakma wp mi kulanıyorsun? vay canına kullanıpta wp yi kötüleyen tek kişisin.

kardeş kullanmayı bilmiyorsundur sen kesin yoksa dediğin telefon gayet güzel ve kullanışlı..

Mal bunlar ya ceo değişti dedik artık böyle bok atmaca olmaz dedik amma velakin sanırım bu böyle devam edecek...

@02 May 2014 04:33 gayet eğelenceli böyle devam etmeli zaten

Sen Surface ile İpadın yanına bile yaklaşamıyorsun ki Mİcrosoft adamın iphoneleri bile senin tüm ürünlerden elde ettiğin kardan çok çok yükseklerde titre ve kendine gel..

Sen de yorum yaz