Microsoft, Apple kullananların peşinde!

Microsoft, Apple kullanıcılarını kendi tarafına çekmek için yeni bir planı daha devreye soktu!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft'tan yeni Surface Book'a geçiş kampanyası

Microsoft, Apple'ın eski oyunlarından biriyle MacBook bağımlılarını Surface Book'a çekmek istiyor. MacBook kullanıyorsanız ve Microsoft'un çıkarılabilir ekrana, üst seviye grafik performansına ve etkileyici alüminyum tasarıma sahip yeni cihazı ilginizi çektiyse, Microsoft'un yeni kampanyası geçişinizi kolaylaştıracak.

Microsoft, Surface Book'un donanımının ve performansının en sadık Apple hayranlarını bile etkileyeceğinden emin görünüyor. Öyle ki Surface başkanı Panos Panay, Surface Book'un gelmiş geçmiş en iyi laptop olduğunu ileri sürüyor. Yöneticiye göre notebook, Apple'ın amiral gemisi laptop'una göre yüzde 30 daha yüksek performans sunuyor.

Performans ve donanım, işin sadece bir tarafı. Microsoft, parmak hareketleriyle kaydırmak, önemli dosyaları ve belgeleri Windows'a taşımak gibi belirli görevleri yaparken yabancılık çekmeyeceğinizin üzerinde duruyor. Mikro-site, Surface Book'u bir laptop olarak tanıtıyor ve belirli işlemleri nasıl yapacağınızı gösteriyor. 

Firma, OS X'teki bazı uygulamaların Windows'taki alternatiflerini de vurguluyor. Örneğin Mac'teki iMessage ve FaceTime'ın yerini Windows'ta Skype alıyor. Safari'nin yerine Windows'ta Microsoft Edge geçerken Mac App Store'un yerini Windows Store dolduruyor. Microsoft, önemli dosyaları Mac'ten PC'ye nasıl taşıyacağınızı anlatan kılavuzlar da sunuyor. Firmanın tüm bunları anlatım tarzı, Apple'ın 2002'de TV'de yayınladığı Mac reklamlarını andırıyor

Bugün satışa sunulmaya başlanan Surface Book, Microsoft'un laptop kategorisini baştan icadını temsil ediyor. Surface Book'un en önemli dezavantajı ise yüksek fiyatı olacak gibi görünüyor. En iyi yapılandırmaya sahip Surface Book'un fiyatı 3.200 dolara kadar çıkıyor. Microsoft'un yeni Surface Pro 4'ü de bugün satışa sunuluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

ha ha haa yahu hiç güleceğim yoktu :) haddini bil mikro...

En mantıklısı alabilecek imkanı olanlar için konuşuyorum.Macbook alabilenler Surfacebook'ta alabilir yani aşağı yukarı fiyatları aynı üstelik dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi windows donanım olarak ta macbook'un baya önünde Microsoft ortalığı iyice kızıştırmaya başladı son aylarda :)

1000$ olan versiyonu gayet yeterli bence. Ayrıca en ucuz versiyonu bile macbook pro yu performans ve uygulama zenginliği konusunda tokatlar.

msi gt serisi görmemiş bunlar makine budur

Piyasa az da olsa alan olur ama mac book pro'nun yeri başkadır

macbook kullanıcıları çekebilmek için donanımdan ziyade macbook un sunduğun macbook - iphone uyumunu apple da ki hand off özelliği bilgisayar üzerinden telefona bağlantı yapıp çağrı alma face benzeri görüntülü görüşmeyi (skype tan bahis etmiyorum)surfacebooka getirmesi halinde kullanıcıyı cezbedebilir.

Her güncelleme ve özellikle son dönemdeki yenilikleri ile kullanıcıları daha önce alıştırdığın kullanımın dışına çıkaran Microsoft'a neden devam edeyim? Her güncellemede Windows'u neden baştan öğreneyim? Açıkcası benim için standart önemli, şu nerde bu nereye kaybol hay .... gibi durumlar yaşamak istemiyorum artık. Şuanda vargücümle apple MacBook Air peşindeyim. Senden de, yeniliklerinden de, dayatmalarından da inanılmaz sıkıldım Microsoft. Üzgünüm.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play