Microsoft: Ballmer yanlış konuşmuş olabilir!

Steve Ballmer açık açık "Windows 8" dedi; patronu olduğu Microsoft, kendi patronunu böyle yalanladı!

  • Zeynel A. Öztürk
MS: Windows 8'in adı ve tarihi belli değil!
Microsoft, 'sonraki işletim sistemi'nin adının ve çıkış tarihinin resmen açıklanmadığını söyledi.

Microsoft CEO'su Steve Ballmer, Tokyo'da yapılan geliştiriciler konferansında şirketin bir sonraki işletim sisteminden bahsetmiş, onu ilk kez 'Windows 8' olarak adlandırmıştı. Ancak Microsoft'un yaptığı bu son açıklama ile 'sonraki işletim sistemi' ibaresine geri döndük.

Ballmer'ın Windows 8'li cihazlardan ve işletim sisteminin çıkış tarihinden de bahsettiği konuşmanın ardından Microsoft geri adım attı ve şu açıklamayı yaptı: 'Microsoft, sonraki Windows'un zamanını ve adını henüz resmen açıklamadı'. Şirket, Ballmer'ın kendini yanlış ifade etmiş olabileceğini ve Windows 8 değil Windows 7 tabanlı donanımlara odaklandıklarını söyledi.

Tüm bunlara rağmen Windows 8'in herkese açık bir beta sürümünün bu sene, final sürümünün ise 2012'de çıkması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Umarım adı Windows 8 olur. Daha yakışıyor. :)

Windows 8 - 9 - 10 - 150 ..... Hep aynı işletim sistemi değilmi?

Bencede adı Windows 8 olsun. Daha havalı :)

windows 7 uzun yıllar daha gider.Bu kadar kısa sürede yni bir işletim sistemi çıkaracak kadar aptal olamaz Microsoft.Hmmm;belkide olabilir....?

windows zamazingo yapın daha ilgi çekici olur. zamazingo sp8. nası, karizma di mi?

Win7 satmak için baska napıcaklardı.

windows 7 de sürüm numarasına göre isimlendirilmeye başlandı.windows 8 windows 9 diye gider bu :) sanki xp vista çok güzel isimlerdi.

win8 128 bit olsun 128 bitlik işlemci sürseler piyasaya ne manyak olur :D

çok acele ediyor MS Windows 8 de Wndows vista gibi bi facia ile karşılaşmaması için ayaklarını yere sağlam basmalı zaten windows 7 tümüyle oturmadı daha bir çok kişi xp den devam ediyor öncelikle xp yi tarihe gömmesi lazım ayriyetten tablet cihazlar için dokunmatikle tam uyumlu bir yazılım geliştirmeli şuan için windows 7 ye odaklanması tabletler için bi yazılım geliştirmesi hayrına olacaktır diye düşünmekle beraber bir yandanda MS ilk gündendir multimedya ve ev kullanıcıları hep 2. planda bırakıp ağırlığı iş sektörüne verdiği gerçeğine dönersek artık MS tablet bilgisayarlarla çok ilgilenmediğide bir gerçek MS en çok parasını ev ve multimedya kullanıcılarından değil iş sektöründen kazanıyor ve bu sektördede mükemel ürünleri mevcut server 2008 bu konularda apple da dahil olmak üzere tüm firmalardan çok daha iyi

windows 93,94... 95 e gelince ne yapılır?

Windows 7'nin sürüm numarası 6.1'dir, 7 değil.

Sen de yorum yaz