Microsoft Band'ın 5 özelliği!

Microsoft'un yeni kol bandı hakkında bilmeniz gerekenleri 5 maddede sıraladık!

  • Defne Yılmaz
Microsoft Band'ın 5 özelliği!

Microsoft, yeni tanıttığı Band ile giyilebilir teknolojiler bölgesine resmi olarak giriş yaptı. Band'ı kolunuza takabileceğiniz diğer adım ölçer bantlardan farklı yapan birkaç önemli yönü var. Firmanın yeni ürününü yakından tanımak istiyorsanız, işinizi kolaylaştırmak için Band'ın en önemli 5 yönünü sıralıyoruz.

1. Band nedir?

 Microsoft Band, renkli dokunmatik TFT ekrana sahip, 64GB dahili depolama ve ARM Cortex M4 MCU işlemciyle beraber gelen bir bant. Cihazın içerisinde şu 10 sensör bulunuyor: 3 eksenli ivmeölçer, denge çarkı, GPS, ortam ışığı sensörü, ten sıcaklığı sensörü, UV sensörü, kapasitif sensörü, mikrofon ve galvanik deri cevap sensörü.

Band, kolunuzdan epostalarınıza, takvime, sosyal ağlara, gelen çağrılara bakmanıza ve alarm işlevini kullanmanıza da izin veriyor. Windows Phone 8.1'li bir telefona sahipseniz, Cortana'yı kolunuzdan kullanabilirsiniz.

2. Microsoft Health platformu

 Band'la birlikte Microsoft'un yeni sağlık plaftormu ortaya çıkıyor. Microsoft Health, farklı sağlık ve fitness cihazlarından gelen bilgileri, bulutta, tek bir konumda saklıyor. Hareketlerinizi izleyen sistem, size farklı çalışma planları ve uyuma rutinleri önerebiliyor.

Fiyat ve çıkış tarihi

3. Fiyat ve çıkış tarihi

30 Ekim'de kısıtlı sayıda MicrosoftStore.com'da ve gerçek Microsoft Store'larda satışa sunulan cihazın ABD fiyatı, 199 dolar. Bandın ne zaman diğer ülkelere geleceği ise henüz belli değil.

4. Uyumluluk

Microsoft Band, Windows Phone 8.1, iOS 7.1 ve 8, Android 4.3-4.4 gibi platformlarla Bluetooth üzerinden çalışacak. Cortana gibi bazı özellikler ise Windows Phone'a, veri bağlantısına veya Wi-Fi bağlantısına ihtiyaç duyuyor.

5. İlk karşılaştırma

 Band biraz pahalı da olsa çok sayıda sensörle gelmesi ve uyarı özellikleriyle rakiplerine avantaj sağlayabilir. Microsoft Band, aslında Samsung Gear Fit'e benziyor ancak çapraz platform desteği, GPS işlevi ve daha hafif görüntüsüyle avantajlı gibi görünüyor. Microsoft'un yeni sağlık platformu ve cihazın hakkınızda bilgi edinip öğrenebilmesi, buna göre önerilerde bulunabilmesi bizce önemli artılar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

güzel ürün olmuş

Microsoft'un Windows dışında hiçbir ürününü kimse almaz; çünkü Microsoft cazibesi olmayan itici bir marka! Ben MS'in artık ofis yazılımı bile satabileceğini sanmıyorum:).. <Cleverman>

@01 Kas 2014 05:24 iPhone Kullanıcısı olarak Lumia telefonlarında geleceği parlak olduğunu görüyorum. Akıcı bir işletim sistemi Windows Phone. Windows 10 ile bütün platformlarını birleştirip tek mağazadan universal uygulamalar ile mobil sektöründe iyi işler çıkaracaktır. Cortana harika bir dijital asistan. Açıkçası benim bundan sonraki beklentim pil konusunda çözüm üretmeleri. Microsoft son yıllarda oldukça kafasının doğrusuna gitti ama artık kullanıcılarını dikkate alan bir firma.

Cleverman keşke nick'i kadar zeki olsa.

cleverman 10milyona yaklaşan Office 365 100milyondan fazla Bing 500milyondan fazla İE kullancısı 1.5 milyar Windows kullanıcısıyla Microsoft ürünleri alınmayan kullanılmayan ürünler değil. son çeyrekte 10milyon lumia satılmış ama Nokia adı ön planda bunda

@01 Kas 2014 13:06 Microsoft Band'ı sen alacak mısın onu söyle yeter...

@01 Kas 2014 16:12 Türkiyede 500 lira üstü olmazsa alırım

Microsoft bir ara itici geliyordu bana da ama Google ve Samsung Microsoft'la yarışır büyüklüğe ve güce erişince nedense ondan daha sinir bozucu bir tavra sahip oldular. Şimdi artık Microsoft ve Apple iyi taraf gibi görünüyor gözüme. Google içten pazarlıklı kurnaz insanlara benziyor.

pahalı mı? adamlar ABD'de 199 dolara satıyor peynir ekmek gibi tüketmiş.. Aaaa çok pardon yaaa! 100 TL'lik benzinin 64 TL'si bu ülkede vergi olunca eminimki bu teknolojik cihazda bir güzel fiyat katlaması yapar... bizde sadece chip.com.tr den bakar beğeniriz.

fiyatından dolayı ve ios,android desteğinden de dolayı çok tutabilir

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play