Microsoft: Başlat menüsü hala orada!

Windows 8'da Başlat menüsünü bulamayanlar... Microsoft'a göre o hala orada duruyor!

Windows 8 Tüketici Önsürümü hakkında oldukça tartışmalara yol açan geleneksel Başlat menüsü ve Başlat düğmesinin eksikliği konusunda kendi blogunda Windows 8'in Başlat menüsünü göstermeye çalıştı...

Microsoft'tan Ken Walker'a göre Başlat menüsü kaybolmadı: "Başlat menüsü 16 yıldan beridir Windows'un en iyi bilinen özelliklerinden, şimdi o köşeye baktığımda Outlook simgesini görüyorum. Windows 8'i aylardır kullanıyorum. Peki başlat menüsü nereye gitti? Kısa yanıt: O hala orada, sadece sağda. Evet, şimdi biraz değişik görünüyor. Ayrıca klavye ile çalışıyorsanız Windows logosunun olduğu tuşları da kullanabilirsiniz."

Yeni Microsoft'un bakış açısına göre, başlat menüsünün adı Charms menüsü olsa da, geleneksel başlat düğmesinden daha fazlasını sunuyor. Ayrıca uygulama menüsü Metro arabiriminden yüklediğiniz uygulamaları da sunabilecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

X-Files dizisindeki: ''Gerçek orada bir yerde'' lafı gibi olmuş! :)

çok iyi sanki, is-te-mi-yo-ruz tablet işletim sistemi için tasarlanmış olan bu metro arayüzünü 22 inç full hd monitörlerimizde.

Artık başlatmayalım, windows hep kapalı kalsın. :)

mouse u o köşeye getirip charm menüsünün çıkmasını beklemek kötü oluyor bunu rtm sürümüne hallederler umarım...

Bırakın kendini avutsun :D

buraya yazıyorum win8 final sürümünde yada win9da başlat menusü geri gelcek

Şaka bu heral ,yıllardır alışdığımız sol alt kısımda bulunan başlat menüsünü sağa yerleştirmenin esprisi nedir.

1 haftadır kullanıyorum Win8 CP umarım ev kullanıcısı için Metro arayüzü ve Başlat menüsü seçenekli olur, şu hali ile sadece ayak bağı oluyor.

aynen metro arayüzü başlat menüsü işlevini çok rahat görüyor zaten

kullanmayı çözünce herşeye 2 saniyede ulaşıyorsunuz yine.
ben daha çok sevdim. metro arayüzünü.

bizlere 350 dolardan işletim sistemi satan bir firmanın her yeni işletim sisteminde bizim işimizi böyle zorlaştırması ne güzel

üstelik bu işletim sistemlerini körü körüne savunanların olması daha da güzel

chip sende yeni farkettin çaktırmıyon :D

Microsoft'u seven biri olmama karşın, üstelik metro arayüzünün Windows Phone'da resmen hastasıyım fakat kabul etmek gerek masaüstünde bu iş olmamış. Sanki 2 farklı PC kullanıyorum bir metro bölümü birde normal Windows bölümü, aynı program orda da var öbür tarafta da. Messenger'da Facebook'ta falan birinde offline oluyorum öbürü online oluyor, diğerini kapatıyorum öbür taraftan açılıyor bilgisayarı 2ye bölmenin mantığı nedir? Besbelli metro tablet için PC'de işi ne?

Evet, 5 tıklamada ancak geçebiliyorum, iki haftadır kullanmakta çok inat ettim ama artık çok yoruldum, özellikle bilgisayarı her yeniden başlattığımda 7+1 ses kartı sürücümü yeniden kurup hoparlör ayarlarını yeniden yeniden yapmak zorunda kalmak beni mahvetti, Windows 7'ye dönüyorum, bu Windows 8'den son mesajımdır, hoşça kal Windows 8, artık bir daha hiç görüşmeyelim.

tablet mi masaüstümü belli değil sayelerinde

windows 8 hızlı ve verimli olabilir. ama şu bir gerçek kullanışlı değil.

Resmen dalga geçmişler Start'ı isteyenlerle... Kendiniz kullanın. Geçen gün bir uygulama indireyim dedim heme BUY diye yapıştırdı mesajı. İyice batırdılar ya.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir