Microsoft, Bing Bot üzerinde çalışıyor!

Microsoft, sizinle konuşabilen asistanlarının veya "bot'larının" arasına bir yenisini ekliyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Microsoft, Bing Bot üzerinde çalışıyor!
Bing Concierge Bot, Cortana'nın aksine, sohbet uygulamalarının içinde yaşayacak

Sohbet bot'larının sıkça konuşulduğu bir dönemden geçiyoruz. Yapay zeka ürünü bu yazılımlar, insanlar gibi konuşarak Facebook'un ve Google'ın hizmetlerine yeni bir boyut ekliyorlar. Şimdi ise Microsoft, "Bing Concierge Bot" ile ihtiyacınız olduğunda yardımınıza yetişecek bir işlev sunmak istiyor.

Detayları bir iş ilanında görünen Bing Concierge Bot, ihtiyaç duyabileceğiniz işlevleri yerine getirmek üzere mesajlaşma uygulamalarınızın içerisinde yaşayacak. İş ilanındaki bir örnekten, işlevin restoran rezervasyonu yapmak için kullanılabileceği anlaşılıyor. Microsoft, iddialarla ilgili herhangi bir açıklama yapmasa da, burada geliştiriciler için oluşturduğu bot framework'ü, işlevin gerçek olduğuna dair yeterince ipucu veriyor.

İlan, işlevin "insan asistanların yapığını yapacağını" ve "kullanıcının sıradan işlerini onun yerine gerçekleştireceğini, görevleri otomatik olarak tamamlayacağını" söylüyor. Kullanıcılar, yardımcı ile doğal bir dille konuşabiliyorlar. İşlev yeteri kadar bilgi topladığında, görevleri otomatik olarak yerine getirmeye başlıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Youtube`da Windows 10 videosu var, eleman Cortana`ya soruyor: arama motoru: Cortana sadece Bing öneriyor. Bunun üstüne eleman oyun konsolu diyor: Cortana gene şaşırtmıyor: sadece Xbox One öneriyor. Eleman daha başka şeyler de soruyor onları unuttum ama verilen cevap sürekli Microsoft ürünlerine yönlendirme şeklinde oluyor. Millet Windows 10 ile alay ediyor bizimkiler ballandıra ballandıra övüyor (tavsiyem o videoyu mutlaka izleyin, Windows 10 Cortana şeklinde aratırsanız bulmanız lazım).

cortana yapıcaz dediler bilgisayarı öldürdüler. win10 un başlat menüsü ve çubuğunun gelmemesi ve ağır çalışmasının en büyük sebebi cortana.. dah cortanayı oturtamadılar kalkmışlar yeni asistanlar çıkarıcaz diyorlar.. yani win10 iyice sürünecek

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost