Microsoft bir kez daha küplere bindi!

Microsoft yaptığı açıklamayla ateş püskürdü, kırmızı ışık verdi! İşte "o" açıklama...

Microsoft yüzde 54 hata gösteren araştırmaya kızdı
Meşhur üç kırmızı ışık hatası...

Xbox 360'ların yüzde 54'e varan teknik sorunlar yaşadığını ortaya koyan araştırma Microsoft'un gazabına uğradı.

Microsoft, Xbox 360'ın üstün bir konsol olduğunu ve tasarımının da devamlı geliştirildiğini belirtti. "Microsoft Xbox 360'ın arkasındadır. Üstün bir eğlence konsolu olan Xbox 360, endüstrideki en iyi garantilerden birine sahiptir. Ayrıca tasarımı, imalatı ve performansı durmadan geliştiriyoruz ve olası problemlere karşı testler yapıyoruz. Xbox 360 en çok oynanan konsol unvanının sahibi olmaktan mutlu ve Xbox 360 kullanıcıları da ilk günden bu yana oyunlarla eğlenmeyi sürdürüyor."

Söylenenlere göre pek güvenilir olmayan araştırmaya gerçekten Xbox 360 sahibi olmayan kişiler de oy vermiş. Microsoft Xbox 360'ların hata oranı bu yüzden çok tartışmalı. Yüzde 54 inanılması güç bir rakam olsa da ilk nesil Xbox 360'ların kırmızı ölüm halkası hatası inanılmaz yaygın karşılaşılan bir sorundu. Aradan geçen zamanla birlikte piyasaya sürülen yeni üretim Xbox 360'lardaki üç kırmızı ışık, veya yaygın adıyla kırmızı ölüm halkası hatası gittikçe azaldı.

Ali Güngör

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Microsofta saldırmak iice moda oldu son günlerde..

Adamlar haklı! Facebook'da bir Xbox 360 reklamı, hem de her yerinde Xbox 360 yazmasına rağmen, çığ gibi yayılarak, PlayStation 5 başlığıyla yayılmaya devam ediyor...

microsoft hep bos acıklama...microsoft hep hata hata hata.

%54 kim araştırmış bunu ? sony mi ?

xbox 360 kopya oyuın çalıştırıyor diye

en fazla satılan konsol olmasın

açıkcası her 2 kişiden 1 i çok fazla bir oran yani 100 binde 54 bin bana kalırsa bu değer abartılıyor. tabi 3 kırmız çok yaygındı ilk sürümlerde fakat bu konsolun ilk sürümü milyonlar sattı. düşünsenize 1 milyonda 540 bin hata geldiğini microsoft nasıl baş eder bununla.

Nasıl gerçek değil 2 kere xbox almak zorunda kaldım 3k dan dolayı bu da mı gerçek değil daha Türkiye yi adam yerine koyup ülkemizde resmi satışını bile yapmadınız 2005'ten beri.kopya oyun oynayamasak çekilmezsinizde işte yapacak bişey yok!

NE BU YA KIRMIZI ÖLÜM HALKASI BEN BİLMİYORUM

Microsoft araba üretseydi kim bilir ne olurdu. Volkswagen ile bir polemikleri vardı hatta. :)

Microsoft 3 sene garanti veriyor makine icin ama sorunu elite serisi ile 2008 basinda bitirdi zaten yeni nesil xbox360 larda 100 de 5 ps3 erde tamir olayi ise 100 de 11 civarlarinda.

Microsoft 3 sene garanti veriyor makine icin ama sorunu elite serisi ile 2008 basinda bitirdi zaten yeni nesil xbox360 larda 100 de 5 ps3 erde tamir olayi ise 100 de 11 civarlarinda.
---------------------------------------------------------------------------------
daha burada resmi olarak satılmayan cihaza kim 3 sene garanti veriyor.benim kullandığım arcade versiyonda patladı elite versiyonda patladı 3k yüzünden elimde kimsede tamir edemedi

ps3 ede gıcığım ama adamlar yine Türkiye'de resmi olarak cihazı satıyor ve garantisinide veriyor yani ms ilk önce bizi adam yerine koysun ve Türkiye'de satışını başlatsın.ne kadar pek sevmesemde oyun maratonuna ps3 le dvm etme kararı aldım en azından adamlar bizi adam yerine koyup Türkiyede satışını yapıyor.

ARkadaş sen şaşırmıssın. Sana 2 defa oldu diye herkese öyle olacak diye birşey yok. Sen bence PS 3 fan boyusun çünkü burdaki olumsuz yorumlar hep sana ait diğer savunma yorumlarıda hep senden olumsuz oy almış. SEn Xbox 360 felan değiştirmemişsindir sadece PS 3 ün yenilgisni hazmedemiyorsundur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir