Microsoft bir online servisini daha kapatıyor

Microsoft online servislerini kapatmaya devam ediyor: Son kurban bakın kim oldu?

Windows Live Events için emeklilik vakti
Windows Live Etkinlikleri emekli oluyor

Microsoft eskileri atıp yenilerini açmaya veya eskileri yeni servisler ile birleştirmeye devam ediyor. Bilişim devinin gündeminde ise şimdi de Windows Live Etkinlikleri var. Geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılan ve kişilerin etkinliklerini duyurmak için kullandıkları Windows Live Etkinlikleri Eylül ayından itibaren kullanılmayacak. Ağustos boyunca açık olacak Etkinlikler sitesi önümüzdeki aydan itibaren ise Windows Live Takvim sitesine yönlendirilecek.

Konuyla ilgili konuşan Microsoft yetkilisi; "Windows Live'daki kaynaklarımızın önceliklerini belirlemek için Windows Live Etkinlikleri emekliye ayırıp, insanları Windows Live Takvim'i kullanmaya teşvik ediyoruz" dedi. Microsoft'a göre bu sayede kullanıcılar Etkinlikler'de olduğu gibi kutlama planlarını rahatlıkla yapabilecekler ve bunun yanı sıra Takvim üzerinden tarih ile ilgili tüm işlerini de bir arada yürütebilecekler.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Merhabalar, sakın ama sakın Windows Online Chat hizmetini kapatmasın burdan Windows yetkililerine duyurulur,yardım alma konusunda çok güzel bir alternatif ayrıca biraz daha personel alımı yapılsa ve gecede yardım yapılabilse daha güzel olur.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir