Microsoft, bir şirketi daha satın aldı!

Bir önemli şirket daha, bundan sonra Microsoft çatısı altında faaliyet gösterecek!

  • Ercan Uğurlu
Microsoft, bir şirketi daha satın aldı!

Microsoft, satın alımlarına devam ediyor. Geçtiğimiz eylül ayında Silikon Vadisi tabanlı bir güvenlik şirketi olan Adallom'u satın alan Microsoft, bu defa da İsrail merkezli Secure Island'ı satın almak üzere anlaşmaya vardı. Henüz şu an şartların ve fiyatın açıklanmadığı anlaşmayla ilgili detaylar elbette önümüzdeki dönemde daha ne şekilde ortaya çıkacaktır. Şu an için yalnızca birkaç detay biliniyor.

Bu detaylardan biri, Microsoft'un Secure Island'ın çözümlerini, Azure Hak Yönetim Servisi'ne (Azure Right Management Service) entegre edeceği ve burada kurumların kişisel dosyalarını koruma noktasında çözüm arayacağı.

Anlaşmada bir diğer önemli nokta ise, İsrailli şirketin aynı zamanda müşterilerine hizmet vermeyi sürdürecek olması. Yani şirket, hem Microsoft'un iç servislerinde rol alacakken, yeni müşterilere kendi markasıyla hizmet vermeye devam edecek. Ayrıca halihazırda müşterilerine gelecekte de destek vermeyi sürdürecek olan Secure Island, bu sayede her iki noktada da çözüm üretecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Microsoft yine İsrail merkezli şirketi satın alıyor, Cidden kötü düşünmemek elde değil.

@11 Kasım 2015 18:26 Orası amerika bu yüzden yapıcakları her hareket önceden düşünülebilirde...

@11 Kasım 2015 18:26 Niye bu kadar sığ düşünüyorsunuz kendini geliştir ıspatla türkiyeden satın alsın ? illa her konuyu yahudiye mi bağlayacaksın cebindeki banka kartı rothschild ailesine ait değilse konuşmakta haklısın adamlar tüm dünyada hakim bunu bildiğin halde ürünlerini kullanmak can atıyorsun gelmiş burda öküz altında buzak arıyorsun buzak arama sığır ...

@11 Kasım 2015 23:24 Adama demişsin ama asıl sen sığ düşünmüşsün. Adamlar birçok yere hakim diye saldım çayıramı yapılsın. Kullanılmayacak. Mücadeleci bir duruş sergilenecek, o kadar. Gönüllü köle olmaya gerek yok.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play