Microsoft'un Lumia'ları böyle görünecek!

Microsoft'un Nokia markasını çöpe atmasından sonra yeni telefonları, işte böyle görünecek...

Microsoft'un Lumia'ları böyle görünecek!

Microsoft, geçtiğimiz günlerde Nokia markasını bıraktığını, gelecekteki telefonlarını Microsoft Lumia olarak adlandıracağını duyurmuştu.

Resmi duyuruyla birlikte Microsoft, yeni markanın cihazlarının üzerinde nasıl görüneceğini gösteren iki görsel de yayınladı (yukarıda ve aşağıda). Yeni düzende arkadaki Nokia markası yerine Microsoft'un koyu harflerle yazılmış adı ve Windows logosu bulunuyor.

Telefonların adı değişse de Microsoft, Lumia sahiplerine hizmet vermeye devam edecek. Firma, Cuma günü yaptığı duyuruda şu anki Nokia kullanıcılarını desteklemeye devam edeceğini söylemişti. Microsoft, 2012'de Windows Phone 7'den Windows Phone 8'e geçişte gelecekteki tüm cihazlarının en az 18 ay yeni güncellemelerle destekleneceğini söylemişti.

Nokia markası akıllı telefonlardan kaybolacak olsa da, bazı "feature" telefonlarda kullanılmaya devam edilecek. İlk Microsoft Lumia telefonuyla ne zaman tanışacağımız konusundaysa henüz herhangi kesin bir bilgi yok. Firmanın tek söylediği, bunun "yakında" olacağı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

elveda nokia :(

logoların duruşu Nokia logosunun üzerine yapıştırılmış gibi

Markası arada kalmış 830 u mu alsam yoksa Microsoft markalı telefonları mı beklesem bilmiyorum. Şu marka değişimini biraz daha hızlı yapsalar ne olurdu sanki. Lumia x30 lar Microsoft markalı olarak çıksaydı süper olacaktı...

kimse almaz bunu alacak adam bu nebiçim isim isminde hayır yok telefonun kendinden ne hayır gelecek diye almaz maden kendi markanı yapıyorsun nokia yı neden aldı ms okadar para ödedinde

@27 Eki 2014 14:21 sen git andoid al..bol bol donsun.. nokia,nın ölüsü andoid,i aşar.

lumia adınıda değiştirsin Nokia kalıntıları ile olmaz...

Lumia 1520 kullanıcısı olarak sölüyorum.Windows Phone marketini geliştirmecidiği sürece tercih edilmeyecektir...

OH be nokia gitti sonunda microsoft ile yola devam

Bence gayet güzel durmuş.

Nokiayı sildiğin gun satışların dibe vuracak Microsoft yaz bunu bir kenara! Bende bırakıyorum öyleyse not:bir nokia aşığı...

Arkadaşlar abartmayın...))) kalite yine nokia kalitesi bbir şey olmaz isim değişikliğinden.Tamam nokia adının bende dahil bir çoğumuzda ap ayrı bir yeri var ama,her şey bir gün son buluyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir