Microsoft, Bu İşlevleri Muhtemelen Kırpacak

Microsoft'un güncellediği liste, az kullanılan ve muhtemelen kaldırılacak Windows 10 işlevlerini ortaya çıkardı!

Microsoft, Bu İşlevleri Muhtemelen Kırpacak

Microsoft, her büyük güncellemeyle Windows 10'a yeni işlevler eklerken, az kullanıldığını düşündüğü işlevleri acımadan kaldırabiliyor. Microsoft'un güncellenen listesi, durumu tehlikede olan işlevleri ortaya çıkardı.

Artık geliştirilmeyen uygulamalardan en çok dikkat çekeni, My People uygulaması (People / Kişiler olarak da biliniyor). Görev çubuğunun sağında bulunan bu uygulama, farklı hesaplardaki kişilerinizi listeliyor ve bu kişilere eposta, telefon veya Skype üzerinden ulaşmanızı sağlıyor. Kulağa pratik bir işlev gibi gelse de, işlevi neredeyse kimsenin kullanmadığı biliniyor. Bu nedenle Microsoft, işlevin artık geliştirilmediğini ve "gelecekteki bir güncellemeyle kaldırılabileceğini" söylüyor.

Kişiler uygulamasını kullananlar bir anda artmaz ise, uygulama muhtemelen tarihe karışacak. Firma daha önce Paint gibi uygulamaları kaldırmaktan vazgeçmişti, ancak Paint'in sadık bir kullanıcı kitlesi bulunuyor.

Firmanın popüler olmayan uygulama ve işlev listesi oldukça uzun. Listede adını muhtemelen hiç duymadığınız şeyler yer alıyor ancak birkaç tane önemli işlev de var. Bunlar arasında Windows To Go, Print 3D (yerine 3D Builder öneriliyor), OneSync, Kırpma Aracı (yerine geçen Snip & Sketch, aynı işlevi görüyor) var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Neden Windows Longhorn projelerindeki gibi bir araç getirmek yerine araç çubuğunu kirletiyorlar. Sonra da daha 3 yıl bile geçmemiş bir özelliği kaldırsınlar. Aslında, sıkıntı Skype. Başka şirketlere sen bu özelliğini aç, bakalım kim kullanmıyor. Ve de Print 3D yerine 3D Builder mı? Print 3D uygulamasını zaten 3D Builder uygulamasını İS'den çıkardı diye getirmişti. Böyle bir U dönüşü başka hiçbir şirket yapmazdı.

bence windows 10u komple kırpsın, işe yaramaz baş belası. Windows Xp ve 7 gibi kontrol ve rahatlık sağlamıyor. seni esir ediyor, win10 kurduktan sonra özellikleri aktif etmek ya da kapatmak için de saatler harcıyoruz.

Sen de yorum yaz