Microsoft büyük değişikliklerin peşinde!

Microsoft, sahip olduğu tüm Windows'lar için çok radikal bir karar peşinde...

  • Zeynel A. Öztürk
MS tüm işletim sistemlerini bir çatıda mı topluyor

Bloomberg kaynaklı bir rapora göre Microsoft'un yönetimini yeniden yapılandırmayı planlayan CEO Steve Ballmer, işe tüm Microsoft donanım ürünlerini tek bir birim altında toplayarak başlayabilir. Rapor gerçeğe dönüşürse yeni birim, Windows başkanı Julie Larson-Green tarafından yönetilecek.

Don Mattrick'in Xbox biriminin başından ayrılmasının ve Zynga'nın başına geçmesinin ardından Xbox bölümü, patronsuz kalmıştı. Bazı raporlar, Mattrick'in Xbox One'daki DRM hakkında yaptığı açıklamalar yüzünden kovulduğunu iddia etmişti. Microsoft'un bilgi sistemleri üst yöneticisi (CIO) Tony Scott da, yaklaşan yönetim değişikliğinden önce "kişisel nedenlerle" görevinden ayrılmıştı.

CEO Ballmer'ın boşalan bu iki alana da bakacak yeni bir Windows başkanı mı atayacağı, yoksa boşlukları Larson-Green'in mi dolduracağı henüz belli değil. Bir kaynağa göre şu an Windows Phone'un başında bulunan Terry Myerson, masaüstü Windows dahil tüm işletim sistemi geliştirme işinin başına geçecek.

Windows, sunucu ve donanım gibi birimlerin pazarlama bölümleri de tek bir birim haline getirilerek başına şu an Windows pazarlama bölümünün başındaki Tami Reller getirilebilir. Bunun yanında finans yöneticilerinin (CFO) bundan sonra direkt olarak şirket CFO'suna rapor verebileceği söyleniyor.

Son olarak yeni bir birimin satın alınan işleri yönetme ve geliştiricileri şirkete çekme işiyle görevlendirilebileceği söyleniyor. Bu birimin başına ise Skype'ın başkanı Tony Bates gelebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Steve Ballmer' ı hiç sevmedim keşke Bill Gates geri dönebilse...

@05 Tem 2013 23:03 Bill Gates olsaydı 8'in hızına ve güvenliğine Vista Service Pack 2 ile ulaşmış olurduk, Xbox One, PS4'ü ezer geçerdi (gerçi Amazon Best Sellers'da Xbox One 5. sıradayken PS4 15. sırada yine geçtiğini söyleyebiliriz), belki Windows Phone yerine hala Windows Mobile ile devam ederdik ancak o da Android'in bu kadar hızla büyümesine izin vermeyecek ve iOS ile kapışacak kalitede olurdu. Ancak Bill Gates de Metro tasarımını kabul ederdi çünkü tasarım çok iyi :) (uygulamada şimdilik iyi olmayabilir) en azından sistemin kalbini birden değiştirmek yerine yavaş yavaş geliştirerek mükemmel bir işletim sistemi yaratırdı.

steve ballmer microsoft'un başına geçtiğinden beri microsoft kötü kararlar ile kullanıcıların tepkisini alıyor.. artık gitsin şu adam.. daha ağırbaşlı biri yok muydu..

Bu anglosaksonlar ms nin başından hiç bir zaman ayrılmazlar.En büyük kalelerinden biri.En büyük silahları bilgi toplamak.Bu iş için bu sistemi kurdular.Bırakırlar mı ? Zarar dahi etseler bırakmazlar.Yeri gelir bunlar bu sistemi ücretsiz bile kullanıcılara dağıtırlar.O günler yakın.

Evet gerçekten çok kötü kararlar. 1. Xbox ile daha önce hiç olmadığı sektörde zirveye yerleşti. Playstation'ı ezdi geçti. 2. Windows8 ile birlikte Kaybolan pc sektörüne yeni bir yön verdi. Şimdi hem pc hem de daha önce olmayan tablet ve telefon sektörlerinin de hakimi olmak için çok güçlü bir hamle yaptı. İncecik ve hafif olan yeni Slider tipi hibrit bilgisayarlar ve dokunmatik ultrabooklar yakında biraz da ucuzlayınca piyasayı silip süpürecekler. Buradan alınan güç ve marketin genişlemesi ile telefon pazarı da tamamen windows'a yönelecek. Droidin iniş hızı çıkış hızıyla bir olacak. 3. Microsoft diğer bir stratejik hamleyle donanım sektörüne de girdi. bu sayede üreticilere yol göstererek windows'un gelişimini hızlandırdı ve fakat çok da işin içine girmeyerek diğer üreticilerin yaratıcı tasarımlarına izin vermiş oldu. Gerçekten de dokunmatik windowslar mantar gibi patlamaya başladı. Şimdi slider tablet denen yeni tür dahiyane bir tasarım olarak çıktı. Samsung ve sony'nin bu tür ürünleri çok beğenildi. Bunların kullanımı öyle güzel ki öyle pratik ve de öyle mobil ki windows market iyice olgunlaşınca evdeki dokunmatik olmayan windows8'i efektif kullanamadığımız masaüstü bilgisayarları çöpe atacağız. Ayrıca Bundan sonra diğer üreticilerin de devreye girmesiyle daha da güzel ürünler bir bir çıkacaktır. 4. Steve ballmer'ın nesini beğenmediniz şimdi anlamadım.

kim ise kim sanane onun bunun patronundan...yorumlara bak.. sanki öğle yemeğine parise gidiyorlar. kocakafalılar sizi...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play