Microsoft büyük tehditi eledi!

Microsoft "en kötüler" listesinin dördüncü sırasındaki tehlikeyi işte böyle ortadan kaldırdı...

Microsoft, baş düşmanlarından birini yok etti!
Windows artık daha güvenli...

Microsoft bu hafta Kötü Yazılım Arındırma Aracı'nı (MSRT) otomatik program tarihindeki dördüncü büyük tehditi ortadan kaldırmak için kullandı. Bu büyük tehdit Win32\Renocide olarak biliniyor ve bundan altı yıl öncesine, 2005'e kadar gidiyor.

Bu büyük tehdit yüklendiği bilgisayarda, çıkartılabilen disklere kopyalarını atıyor ve isimlerini rastgele seçerek bulunmasını zorlaştırıyor. Paylaşımlı ağlara da girebilen bu kötü yazılım adını autorun.inf olarak değiştiriyor ve böylece Windows işletim sistemi disk bağlanır bağlanmaz bu dosyayı da otomatik yüklüyor.

Renocide yüklendiği zaman ise uzak sunuculara bağlanarak başka kötü yazılımların yüklenmesine ve IP adreslerinin görülmesine neden oluyor.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

sanki konu çat diye bitmiş :D Zararlı anlatılmış kaldırılması vs anlatılmamış.

Güncelleme ile sorun çözüldümü,diyelimki bu zararlının olduğu usb bilgisayarımıza takılsa bulaşmayacak mı ? yazıda bunun cevabını bulamadım

evet bu virüs benim bilgisayarıma bulaşmıştı

Microsoft'a zahmet olmuş yaaa....

asc4,ıobit security360,ms essential, güvenli bir pc için bunları kullanın derim 5 yıldır bu programları kullanıyorum sürekli bir gelişim içindeler ve ödüllü firmalar bunlar IOBİT firması çok iyi:) format derdine son diyebilirim

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir